Lidhu me ne

Radar

PAMJE TË RËNDA – Goditet me thikë kreu i partisë opozitare në Turqi

Kreu i Partisë së Inovacionit e deputeti i Ardahanit, Öztürk Yilmaz, është sulmuar me thikë në zyrën e tij.

Öztürk u lëndua dhe u dërgua menjëherë në spital ndërsa autori i dyshuar është identifikuar e është shpallur në kërkim pasi u arratis menjëherë pas ngjarjes.

Pas dërgimit në spital mediat turke raportojnë se gjendja e Yilmaz është e mirë.

Gjatë karrierës së tij në administratë, Yilmaz ka punuar në Ministrinë e Jashtme të Turqisë, zv.Sekretar në ambasadën turke në Kirgistanit, në ambasadën turke në Brazil e në Përfaqësinë e Përhershme të Turqisë në BE.

Gjatë kohës kur shërbente si Konsull i Përgjithshëm i Turqisë në Mosul, Irak, ai u rrëmbye më 11 qershor 2014 nga ISIS si rezultat i një bastisjeje në Konsullatën e Mosulit. Öztürk, i cili u mbajt i ndaluar për rreth 3 muaj duke u liruar më 20 shtator 2014.

Më pas me një dekret filloi detyrën e re si ambasador i Turqisë në Dushanbe, Taxhikistan. Në zgjedhjet e mbajtura më 1 nëntor 2015, ai u zgjodh deputet i Ardahanit nga partia CHP. Në zgjedhjet e mbajtura më 24 qershor 2018, ai u zgjodh sërish deputet nga Ardahani.

MË TEPËR

Mix3 minuta më herët

Eddie Murphy: Do doja të isha sërish ‘Donkey’ në Shrek

Eddie Murphy ka folur së fundmi për rolin e tij në ‘Shrek’. Në një intervistë për Etalk, ai zbuloi se do...

Mix8 minuta më herët

“Suportoj Mbretëreshën”, Kujtim Gjuzi fans i Olta Gixharit: 4 arsye pse duhet të fitojë Big Brother Vip

Kujtim Gjuzi ka mbështetur aktoren Olta Gixhari, e cila ndodhet në Big Brother Vip. Në një postim në Facebook, Gjuzi...

Mix20 minuta më herët

Dalin detaje të reja nga Eurovision 2023, zbulohen logoja dhe slogani

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë...

Mix22 minuta më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix24 minuta më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Mix26 minuta më herët

Edhe Marie Kondo u lodh nga rregulli në shtëpi: Kam hequr dorë disi sepse po shijoj fëmijët

Për vite me radhë ajo shihej si mbretëresha e pastërtisë, duke frymëzuar miliona njerëz në mbarë botën.? Por pas lindjes...

Mix28 minuta më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix30 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Radar17 orë më herët

India bëhet këtë vit vendi me popullsinë më të madhe në botë

Një foshnje e lindur këtë vit do të ketë mundësinë ta shohë Indinë në krye të vendeve me popullsinë më...

Facebook