Lidhu me ne

Radar

Berisha shfaqet me syze në takimin me të, Mesiç: Uroj të mbetet shumë më tutje në politikë

Berisha shfaqet me syze në takimin me të, Mesiç: Uroj të mbetet shumë më tutje në politikë

Dy ditë pas incidentit, Berisha pret në seli presidentin kroat. Mesic:

Pas goditjes së marrë në protestën e 6 dhjetorit, kryedemokrati Sali Berisha u shfaq me syze të errëta për të mbuluar shenjën, në takimin që pati ditën e sotme me ish-Presidentin kroat, Stipe Mesiç.

Duke folur pas takimit, Mesiç deklaroi se Sali Berisha i duhet gjithë shqiptarëve, në Shqipëri dhe më gjerë por edhe komunitetit ndërkombëtar.

Isha mysafir në Shqipëri, dhe gjatë ditëve që qëndrova këtu, dëgjova për atentatin për sulmin që u bë këtu, dhe më shqetësoi shumë.

Më shqetësoi dhe u befasova për shkak se Dr. Sali Berisha është babai i Demokracisë në Shqipëri dhe më gjerë.

Unë kam qenë ish- kryetar i Kryesisë të Jugosllavisë dhe ish- president i Kroacisë, dhe në fakt prej fillimit jam bashkuar me dr.

Sali Berishën për të vetmen gjë, çështjen e demokracisë. Unë nuk kam shumë të dhëna për momentin, nuk dua të deklaroj diçka më tepër, por ky quhet atentat që është bërë kundrejt doktorit.

Sali Berisha i duhet të gjithë shqiptarëve në Shqipëri e më gjerë, i duhet rajonit dhe Komitetit Europian.

Unë i dëshiroj nga zemra shumë shëndet dhe të mbetet pjesë e politikës e më tutje, të punojë për demokracinë.

Berisha u godit me grusht nga 31-vjeçari Gerti Shehu, për të cilin më vonë u deklarua se ka probleme të shëndetit mendor, ndonëse nga lideri demokrat u hodhën akuza për skenar të përgatitur nga Edi Rama.

MË TEPËR

Radar3 minuta më herët

Giorgia Meloni, populistja e djathtë me tone të buta dhe qeverisje të hekurt

Populistja e djathtë, Giorgia Meloni e paraqet veten në postin e kryeministres italiane si kujdestare e popullit. Por nuk duhet...

Mix19 minuta më herët

Eddie Murphy: Do doja të isha sërish ‘Donkey’ në Shrek

Eddie Murphy ka folur së fundmi për rolin e tij në ‘Shrek’. Në një intervistë për Etalk, ai zbuloi se do...

Mix24 minuta më herët

“Suportoj Mbretëreshën”, Kujtim Gjuzi fans i Olta Gixharit: 4 arsye pse duhet të fitojë Big Brother Vip

Kujtim Gjuzi ka mbështetur aktoren Olta Gixhari, e cila ndodhet në Big Brother Vip. Në një postim në Facebook, Gjuzi...

Mix35 minuta më herët

Dalin detaje të reja nga Eurovision 2023, zbulohen logoja dhe slogani

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë...

Mix38 minuta më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix40 minuta më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Mix42 minuta më herët

Edhe Marie Kondo u lodh nga rregulli në shtëpi: Kam hequr dorë disi sepse po shijoj fëmijët

Për vite me radhë ajo shihej si mbretëresha e pastërtisë, duke frymëzuar miliona njerëz në mbarë botën.? Por pas lindjes...

Mix44 minuta më herët

Pas skandalit, Adam Levine & Behati Prinsloo mirëpresin fëmijën e tretë!

PHOTO CREDITS: GETTY IMAGES Modelja e Victoria’s Secret, Behati Prinsloo dhe këngëtari i Maroon 5 mirëpritën së fundmi fëmijën e...

Mix46 minuta më herët

Ky është projekti i jetës i Kate Middleton

Princesha e Uellsit ka thënë se “është më e rëndësishme se kurrë” që të mbështesim zhvillimin e fëmijëve të vegjël....

Mix17 orë më herët

Si ndikon gjumi në karrierën tuaj?

Sipas gjetjeve të një studimi të publikuar në Sex Roles dhe të kryer nga Universiteti Shtetëror i Uashingtonit, cilësia e...

Facebook