Lidhu me ne

Kioske

Genc Sejko, me tona të ashpra ndaj Veliajt: Modeli më i shëmtuar i një politikani

“Gënjen dhe për lindjen e diellit”/ Genc Sejko, me tona

Aktivisti Genc Sejko është shprehur me tone atë ashpra ndaj kryebashkiakut Veliaj se ai është modeli më i shëmtuar i një politikani.

Sejko nëpërmjet një postimi në rrjete sociale tha se Veliaj ka arritur në një fazë të atillë të mashtrimit sa gënjen edhe për lindjen e diellit duke shtuar se çdo gjë në karrierën e tij e ka arritur nëpërmjet vjedhjes dhe servilizmit.

Erion Veliaj është modeli më i shëmtuar i një politikani. Nuk ekziston në tregun e politikës shqiptare një i dytë si ai. Çdo gjë në karrierë ai e ka ngritur mbi mashtrimin, vjedhjen dhe servilizmin. Erion Veliaj ka shkuar deri aty sa të gënjejë për lindjen e diellit, të vjedhë bukën e atyre që mbedhin kanaçe e t’i serviloset me radhë për interesat e tij çdo politikani nga Meta tek Rama.

Është pikërisht ky model që ka neveritur shqiptarët e më së shumti pjesën që e ka humbur besimin tek politika tradicionale. Ndaj për këtë i kam mëshuar fort faktit se Tirana fitohet dhe Veliaj mundet me një model të ri. Pa pazare politike, pa kulisa e duke sjellë një frymë të re në politikë dhe administrimin e qytetit. Nëse kam kundërshtuar përzgjedhjen e Këlliçit e kam bërë se kam besuar se modeli “Veliaj” nuk mundet me një produkt të marrëveshjes Meta-Berisha por me frymën e besimit që e sjell vetëm një kandidat i modelit Alimehmeti. Si votues, si shqiptar, ju them që ne nuk i detyrohemi asgjë Sali Berishës, Ilir Metës apo edhe Lulzim Bashës. Janë ata që na detyrohen ne. Sepse me veprimin apo mosveprimin e tyre na kanë bërë peshqesh kryeministrin dhe kryetarin e bashkisë më të korruptuar e më autoritar të të gjitha kohëve.

Prandaj ka vetëm një mundësi të mundet Veliaj. Ti japim Tiranës një kandidat të denjë. Tek i cili të mishërohen vlerat dhe të përçohet besimi jo vetëm i opozitës së përçarë por dhe elektoratit gri. Hiqni dorë nga kjo maskaradë. Jepuni votuesve një kandidat që të na bëjë të besojmë. Nëse vazhdoni me këtë lojë do gjeni vetëm përbuzjen e një populli të cilit ja keni sjellë në majë të hundës”, ka shkruar ai.

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix2 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime2 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix2 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport1 ditë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix1 ditë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport1 ditë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook