Lidhu me ne

Radar

Avokati “anglosakson” ka një skenar: Alda Klosi mund t’i ketë gjetur në rrugë çantat me lekë


Spartak Ngjela (i vetëquajtur si kalibër anglosakson) ka një skenar interesant lidhur me burimin e 120 mijë eurove të vjedhura në banesën e Alda Klosit, ish-shefes së kabinetit të Arben Ahmetajt.

I ftuar në emisionin ‘Breaking’ në Top News, Ngjela tha se Alda Klosi është e justifikuar për shumën që i është vjedhur, pasi ‘mund t’i ketë gjetur në rrugë’.

Ngjela theksoi se ish-zyrtarja nuk ka kryer vepër penale dhe se SPAK nuk ka lidhje me çështjen në fjalë.

“Ajo është e justifikuar. Nuk ka vepër penale, është vepër administrative. Ajo mund të thotë lekët i kam gjetur në rrugë. Ligji e thotë qartë, kur i gjen është e jotja. Kur i del pronari është problem. Ajo ka thënë që po mblidhja lekë për xhaxhain. Ajo mund të nxjerrë 10 dëshmitarë, që të thonë i dhashë unë 5000 mijë, i dhashë unë 10 mijë. SPAK merret me korrupsionin dhe krimin e organizuar. Nëse ky është krim i organizuar atëherë çështja do shkojë në SPAK, përndryshe jo.” – tha Ngjela.

Lidhur me grabitjen e ndodhur më 15 dhjetor dhe për të cilën akuzohen pastruesja Rozeta Dobi dhe i biri Havier Dobi, të dy në paraburgim, prokuroria ka nisur hetimet mbi burimin e të ardhurave të Klosit.

Në banesën e Rozeta Dobit policia gjeti mbi 400 mijë euro e burimi i tyre nuk dihet ende duke qenë se Klosi ka denoncuar se i janë vjedhur vetëm 120 mijë euro ndërsa personat e tjerë që janë vjedhur nga pastruesja kanë denoncuar vetëm vjedhje bizhuterish, po jo parash.

MË TEPËR

Mix2 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix2 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime2 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix2 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar2 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar2 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport1 ditë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix1 ditë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport1 ditë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook