Lidhu me ne

Mix

Harry zbulon mesazhet mes Kate Middleton dhe Meghan Markle

Princ Harry zbuloi mesazhet edërguara mes Kate Middleton dhe Meghan Markle mbi fustanet e shoqëruesve.

Në kujtimet e tij të reja, “Spare”, botuar më 10 janar, Duka i Sussex-it detajoi bisedën midis Meghan dhe kunatës së tij mbi veshjen e Princeshës Charlotte që “nuk ishte e mjaftueshme”. “Fustani i Charlotte është shumë i madh. Shumë i gjerë,” kujtoi Harry që Princesha e Uellsit i dërgoi mesazhe Meghan-it për fustanet.”Ajo qau kur e provoi në një shtëpi.”

Markle, më pas dyshohet se i tha Middleton-it: “Në rregull. Por  rrobaqepësi ka qëndruar që nga ora 8 e mëngjesit. A mund ta marrësh Charlotte që ta ndryshojë, siç po bëjnë nënat e tjera?” Në vend që të pajtohej me ndryshimet, Kate dyshohet se kërkoi që “të ribëheshin të gjitha fustanet” dhe tha se madje e diskutoi këtë çështje me stilistin e saj të dasmës, i cili u pajtua me të.

Për të provuar që Kate të kuptonte stresin që kishte, Meghan dyshohet se e pyeti \\nëse ishte në dijeni të dramës që rrethonte babain e saj, Thomas Markle. “Meg pyeti nëse Kate ishte në dijeni të asaj që po ndodhte tani. Me babanë e saj,” kujton Harry. “Kate tha se e dinte mirë, por fustanet. Dhe dasma është për katër ditë!” “Po, Kate, e di ….” u përgjigj e fejuara e tij.

Princi  gjithashtu pretendoi se kunata kishte “probleme me mënyrën se si Meg po planifikonte dasmën e saj. Ai shkroi se erdhi në shtëpi për të zbuluar se gruaja e tij ishte ulur në dysheme dhe po qante. Libri i Harry-t zgjerohet në atë që Markle ndau gjatë intervistës së Sussexes me Oprah Winfrey në 2021; Ndërsa u raportua gjerësisht se Markle e kishte bërë Middleton të qante përpara dasmës së tyre, ajo zbuloi në atë kohë se “ndodhi e kundërta”.

MË TEPËR

Mix39 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix45 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime50 minuta më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix56 minuta më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar58 minuta më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook