Lidhu me ne

Aktualitet

Berisha: Afera e ‘djegësve’ është e drejtuar direkt nga Edi Rama


Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha pasi ka përshëndetur denoncimin e Partisë së Lirisë për inceneratorët, ka vijuar sërish akuzat kundrejt Kryeministrit Rama, për këtë çështje.

Në një deklaratë për mediat ai tha se afera e djegësve është një aferë supermafioze e grupit të strukturuar kriminal të drejtuar direkt nga Edi Rama, i cili mashtroi në Komisionin Hetimor.

Gjithashtu nën akuza Berisha përfshin edhe kryetarin e bashkisë Tiranë Erion Veliajn, duke thënë se fusha e plehrave në Sharrë është kthyer në minierë pasurimi për kryeministrit dhe Veliajn.

“Afera e djegësve është një aferë supermafioze e grupit të strukturuar kriminal të drejtuar direkt nga Edi Rama. Të drejtuar, të udhëhequr nga Edi Rama. Një hetim i hollësishëm, serioz, i dokumentuar, i publikuar dje nga Partia e Lirisë, dëshmon në mënyrë përfundimtare denoncimin që kemi bërë me dhjetra herë në dy vitet e fundit. Rama është kreu i organizatës kriminale dhe fusha e plehrave në Sharrë është kthyer në minierë pasurimi për kryeministrit dhe Veliajn. Dje u faktua se Rama për sipërmarrjen e tij me të cilën pret çdo ditë euro, ka mashtruar publikisht dhe nën betim. Edi Rama është kreu i organizatës kriminale të djegësve që po përvetësojnë qindra mln euro, kjo faktohet në mënyrën më të pakundërshtueshme me firmën e tij për kontratën e djegësve, kontratë që është negociuar dhe firmosur në kundërshtim flagrant me ligjet e vendit, me praktikat e prokurimeve. Edi Rama ka firmosur një kontratë në shkelje të çdo parimi, vetëm se ai zgjodhi plehrat për t’u bërë milioner dhe më shumë se milioner. Ai zgjodhi plehrat për të kryesuar mafien e tyre. Ai firmosi pasi autoriteti kombëtar i prokurimeve në mënyrë të përsëritur i dërgoi shkresën sipas së cilës tha se kjo është antiligjore.”, tha Berisha.

MË TEPËR

Aktualitet2 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport2 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix2 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Kryesore2 ditë më herët

Këta nuk të vrasin…

Lutfi Dervishi  Këta nuk të vrasin… Ky është argumenti që dëgjon rëndom kur flet për bëmat e qeverisë. U duhet...

Radar2 ditë më herët

Nevoja urgjente për të mbrojtur qytetarët nga shitja e hiçit

Klodian Tomorri Një njeri me NIPT hap fjalë se po merr leje për një projekt ndërtimi. Mjafton vetëm kaq dhe...

Kryesore6 ditë më herët

Rama mbështet Veliajn: Edhe ai s’di gjë se çfarë bëjnë drejtorët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin e zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të Bashkisë së Tiranës nga SPAK, ku...

Mix1 javë më herët

Cila është dieta më e mirë për ju, bazuar në moshën që keni

Miti më i madh që shumica e njerëzve vazhdojnë e besojnë, është se diçka e quajtur “dieta e përsosur” ekziston!...

Radar1 javë më herët

Ola Xama: Drejtorët e Veliajt bënë tender edhe për të rregulluar kanalizimet te Kodra e Diellit ku banojnë bashkë me Veliajn

Drejtorët e arrestuar të bashkisë së Tiranës, si Redi Molla dhe Mariglen Qato, i kanë banesat e tyre, në një...

Mix1 javë më herët

Akuzat e ngritura ndaj Sean ‘Diddy’ Combs

Sean “Diddy” Combs,  po përballet me padi të shumta civile që e akuzojnë atë për trafik se*sual, abuzim se*sual dhe përdh*nim. Paditë...

Radar1 javë më herët

Pse Veliaj po sillet si fajtor

Në bashkinë e Tiranës, me të njëjtën lehtësi idiote që vendosën të vjedhin po mundohen të fshehin edhe ngjarjen. Po...

Facebook