Lidhu me ne

Aktualitet

Tau-Land Justice për 21 janarin

Taulant Balla thirrje SPAK për të marrë nën hetim Arben Ahmetajn,  ish-ministri i Ramës në telashe pas publikimit të sponsorizimeve nga bosët  e inceneratorëve - Politike

Ajo që del zbuluar nga kjo hiçmosgjë që po shohim është e thjeshtë: Nuk e duan Berishën përballë, nuk e nxorën dot me non grata-n e çuditshme, po përpiqen ta bëjnë me 21 janarin. Kaq është halli i Tau-Jand Justice, drejtuar nga “shtetasi Taulant me numër …” dhe asgjë më shumë.

Ka nisur këto 48 orë një zhurmë e madhe për drejtësinë mbi 21 janarin. Disa audiopërgjime fantazmagorike kanë dalë në skenë dhe në Partinë e Tau-Land Justice janë cilësuar menjëherë si provë për të pasuruar një padi të re kundër Sali Berishës. Sigurisht që Berisha ka mundësinë të bëjë padinë që nuk bëri ndaj Edi Ramës dhe Tom Doshit për thirrje publike për përmbysje të rendit kushtetues, organizim të protestës së dhunshme duke na dhënë një rast të gjithëve ta kuptojmë sesa seriozisht e kishte edhe tezën e puçit që po organizohej. Komisioni Hetimor që u ngrit asokohe ishte pikërisht për të presuar mbi hetimet penale të prokurorisë dhe u mbyll qetësisht me shtyrje afati.

Ajo që del zbuluar nga kjo hiçmosgjë që po shohim është e thjeshtë: Nuk e duan Berishën përballë, nuk e nxorën dot me non grata-n e çuditshme, po përpiqen ta bëjnë me 21 janarin. Kaq është halli i Tau-Jand Justice, drejtuar nga “shtetasi Taulant me numër …” dhe asgjë më shumë.

Heronjtë e vetëshpallur të asaj dite ku kushdo prej atyre që kemi qenë aty- mund të hante ndonjë koqe plumbi kot ndërkohë që të gjithë thoshin vetë “janë manovre” janë shërbyes të vanitetit personal më e pakta dhe shërbyes të përhershëm të zhurmës së paguar, më e keqja.

Nga Respublica.al

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Rrahjet e ngadalta të zemrës/ Përse ndodhin dhe si të veproni

Rrahjet e zemrës funksionojnë si tik taku i orës, vazhdojnë pa pushuar asnjë sekondë gjatë gjithë jetës. Zemra, organi më...

Mix9 orë më herët

Ja sa duhet të jenë rrahjet e zemrës sipas moshës që keni

Ritmi i zemrës është numri i rrahjes së zemrës në minutë. Ju mund të matni atë ndërsa jeni në pushim...

Mix9 orë më herët

Sipas moshës dhe gjinisë, ky është numri normal i rrahjeve të zemrës në minutë

Shumë njerëz shpesh numërojnë rrahjet e tyre të zemrës, mirëpo në këtë epokë moderne, ka edhe aplikacione celulare që matin...

Kryesore17 orë më herët

Askush nuk e tha të vërtetën se përse janë shtuar sharlatanët në media

Koment nga Bilbil Beqiri U bë një debat i vakët në portalet shqiptare se përse janë shtuar sharlatanët në TV,...

Temporal17 orë më herët

Shpallja “armik i popullit” i gomarit që del në televizion dhe zbavit disa të ngjashëm të tij

Ardian NdrecaArdian Ndreca A mund të gjobitet apo të dënohet dikush që mendon dhe e shpreh publikisht se toka asht...

Kryesore2 ditë më herët

Opozita në protestë, gjithçka ndodhi në tubimin e parë pa Berishën në shesh

Pas disa kohësh që nuk organizonte një tubim dhe përplasje mes vetes, opozita e drejtuar nga Rithemelimi thirri qytetarët dhe...

Radar2 ditë më herët

Veliaj “kërcënon” Ramën

Kryebashkiaku Erion Veliaj Kryebashkiaku Erion Veliaj, në një dalje të tij në media ka përcjellë mesazh të koduar për kryeministrin...

Mix2 ditë më herët

Zbuloni disa fakte interesante për lepujt

Lepujt janë krijesa sociale dhe janë më të lumtur në shoqërinë e specieve të tyre. Kombinimi më i mirë është...

Mix2 ditë më herët

Kanceri mund të maskohet nga prostata e zmadhuar? Nëse keni probleme me prostatën bëni një kontroll tek doktori

Pak ditë më parë, bota u trondit kur Pallati Buckingham njoftoi se mbreti britanik Charles vuante nga kanceri. Trashëgimtari i...

Radar2 ditë më herët

“Non grata, plumb kundër opozitës”, Berisha akuzon diplomatët për përçarjen e PD: Ky uragan ishte llogaritur të mos ndodhte

“Ky uragan madhështor në qendër të Tiranës, ishte llogaritur të mos ndodhte. Shqipëria ishte llogaritur që sot të ishte një...

Facebook