Lidhu me ne

Mix

Filmat më të këqij të vitit, ‘Blonde’ kryeson nominimet

Filmi autobiografik mbi jetën e Marilyn Monroe, me titull “Bjondia” është më i nominuar për çmimet Ratzie, me plot 8 kandidatura.

Çmimet “Ratzie” njihen si çmimet për filmat e performancën më të dobët në Hollivud. Pas “Bjondes” renditet me 7 nominime edhe filmi komedi “Mirëmëngjes”, me protagonist kryesor reperin e këngëtarin Machine Gun Kelly.

I nominuar për performancën e dobët për rolin e tij në filmin “Elvis” është edhe aktori, fitues i 2 çmimeve Oscar, Tom Hanks, edhe pse vetë filmi biografik është nominuar për 9 çmime Bafta dhe vetë aktori Austin Butler triumfoi me çmimin aktori më i mirë mashkull për të njëjtin rol.

Çmimet “Ratzie” ndahen në disa kategori, mes të cilave aktori më i keq në një rol protagonist, si në rastin e Tom Hanks apo edhe kategoritë qesharake etj. Shumë aktorë të famshëm e filma të vlerësuar nga kritika janë votuar për një çmim “Ratzie” më herët, mes të cilëve Leonardo DiCaprio, Ben Affleck, Halle Berry dhe  Sandra Bullock, Al Pacino apo Marlon Brando. Çmimet “Ratzie” cilësohen si çmimet Oskar, por me vlerësimin e kundërt, si prodhimet më të këqija të Hollivudit.

MË TEPËR

Mix1 orë më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix1 orë më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime1 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix1 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar1 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix2 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook