Lidhu me ne

Mix

Kënga e re Flowers e Miley Cyrus kushtuar ish-bashkëshortit thyen rekordin në Spotify

Kënga e re e Miley Cyrus “Flowers” ka thyer rekordin e Spotify për më shumë transmetime në një javë, raporton Variety.

Platforma njoftoi të premten se “Flowers” ka thyer një rekord për kohën më të shpejtë që ka arritur në 100 milionë transmetime që nga publikimi i tij më 12 janar.

“Në vend që shifrat të bien dita ditës që nga publikimi i këngës, ato janë rritur. Miley është rikthyer me albumin e saj ‘Endless Summer Vacation’ që do të dalë pas disa muajsh dhe ky është vetëm fillimi,” tha për Variety Jane Coffey, drejtuese e partneriteteve në Spotify.- Advertisement –

Rekordin e mbante më parë grupi koreano-jugor BTS me këngën “Butter”.

Tashmë ekziston mundësia që kënga e re e Miley Cyrus të marrë edhe vendin e parë në listën e Billboard Hot 100, e cila aktualisht mbahet nga Taylor Swift me këngën “Anti-Hero”

MË TEPËR

Mix51 minuta më herët

VIDEO/ Po udhëtonte me biçikletë, McGregor përplaset nga një makinë

Conor McGregor ka pësuar një aksident, ku për fatin e tij të mirë nuk ka rezultuar fatal. Irlandezi ishte duke...

Mix56 minuta më herët

“Le Doulos”, filmi francez që ndryshoi kinemanë

“Le Doulos” është padyshim bartësi më i dukshëm i këtij ndikimi amerikan, megjithëse nuk ishte aspak filmi i parë kriminal...

Gatime1 orë më herët

Një supë brokoli është ajo çfarë ju duhet, ja si ta përgatisni!

Supa është gjithmonë e shëndetshme, e nëse kombinojmë bokolin me patate e makarona, i shtohen akoma më shumë vlera dhe...

Mix1 orë më herët

Zbulohet çmimi/ Sa do të kushtojë seria e re e Samsung 23

Pas një sërë lajmesh për daljen në treg të serisë së re të Samsung, tashmë është është zbuluar dhe çmimi...

Radar1 orë më herët

Kush është Petr Pavel, presidenti në Çeki

Republika çeke ka tani një ish-gjeneral dhe ish-kryetar të Komisionit Ushtarak të NATO-s si president. Petr Pavel ka qenë i...

Radar1 orë më herët

Donald Trump çel fushatën për zgjedhjet presidenciale 2024

Karolina e Jugut – Ish-Presidenti Donald Trump filloi fushatën e tij për zgjedhjet presidenciale të vitit 2024 me një ndalesë...

Mix1 orë më herët

Ja çfarë bëjnë francezët ndryshe për të jetuar shëndetshëm

Shumica e njerëzve e konsiderojnë me fat të jetojnë deri në 100 vjeç. Por dy gra jetuan shumë përtej kësaj...

Sport23 orë më herët

5 rekorde të Cristiano Ronaldos që Messi mund të thyejë shumë shpejt

Pa përmendur rekordet e Cristiano Ronaldos dhe Leo Messit, historia e futbollit nuk do të ishte e plotë. Dyshja janë...

Mix23 orë më herët

Një telefon i markës Coca-Cola pritet të shfaqet shumë shpejt në treg

Telefoni i markës Coca-Cola është një pajisje që mund të përfshihet në listën e “telefonave të papritur. Coca-Cola po përgatitet...

Sport23 orë më herët

Muralet e jashtëzakonshme që kujtojnë Kobe Bryant (FOTO)

Kobe Bryant ishte një basketbollist profesionist amerikan. Ai kaloi gjithë karrierën e tij 20-vjeçare me Los Angeles Lakers në Shoqatën...

Facebook