Lidhu me ne

Aktualitet

Ironia e Klodian Tomorrit/ Turp t’ju vijë, agjenti i ndershëm dhe kryeministri ishin miq pa interesa

Ironia e Klodian Tomorrit/ Turp t’ju vijë, agjenti i ndershëmGazetari Klodian Tomorri

Gazetari Klodian Tomorri ka ironizuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama pas akuzave të opozitës për lidhjet e tij me ish-zyrtarin e FBI-së, Charles McGonigal.

Me anë të një statusi në rrjetet sociale, Tomorri thotë se duhet t’u vijë turp të gjithë atyre që akuzojnë një agjent të ndershëm dhe një kryeministër pa skandale.

Duke vijuar ironinë, ai deklaron se Charles McGonigal nuk kishte interesa vetjake dhe personat A, B e të tjerë i sillnin kutinë e tavllës për të luajtur si miq.“Ore juve t’ju vijë zor të gjithëve njëherë këtu, që arrini dhe e çoni nëpër mend se një agjent kaq i ndershëm dhe model sa Carli dhe një Kryeministër, që nuk i ka dalë asnjë skandal në 10 vjet mund të bëjnë komplote ndaj opozitës apo pazare me lekë.

Nuk janë të gjithë të shejtanosur në këtë botë. Ka dhe miq të mirë, për shembull që takohen pa asnjë interes me njëri-tjetrin. Ose për hir të interesave më madhore.

Fjala vjen, Carli sa herë që merrte vesh se po hynte ndonjë rus fshehurazi në Shqipëri vinte lajmëronte kryeministrin. Kurse Kryeministri sa herë që merrte vesh se po hynte ndonjë rus fshehurazi në SHBA shkonte lajmëronte Carlin.

Dhe në kohën e lirë hanin dhe ndonjë darkë ose bënin ndonjë lojë tavëll si miq. Këta personat A, B, C, Ç, D, DH, Y, Z, ZH sillnin kutinë e tavllës sipas rastit. Si i thotë ai te “Shi në Plazh”, do të gëdëp, do të gëdëp”.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook