Lidhu me ne

Radar

Luli ia nguli

Zari që Luli e mashtroi si Kryetar pa letra

Natyrisht që në fund të kësaj historie personazhi më qesharak është Aibeaj.

Ky besonte se Luli e kishte lënë Kryetar. Shfaqej në media si personazhi më grotesk i këtyre 30 viteve të fundit duke deklaruar se “ndjehej Kryetar i PD”.

Sikurse po dëshmojnë edhe ngjarjet e fundit, ai është vetëm zari i keqpërdorur nga të gjithë, sa nga Luli po aq edhe nga Taulanti.

Tashmë është e qartë se Luli e mashtroi edhe zarin e tij duke e shfaqur si Kryetar, por pa letra, pra Kryetar në të zezë sepse vulën Luli e do vetëm për vete për të bërë pazar.

Këtë të shkretin e mashronte duke i thënë je Kryetar, por në Gjykatë nuk e dorëzonte dorëheqjen dhe ishte ai me letra.


Megjithatë edhe vetë zari i Lulit, Alibeaj nuk është se ka dalë fare keq.

Një pronar kazinoje që komandohet nga Rama e ka marrë në patronazh dhe i paguan shpenzimet, drekat dhe darkat. Po edhe miku i tij në Ballsh ka ndarëj jo pak lekë me Zarin që shfaqej si Kryetar pa letra, ai ka marrë 92 tendera nga Rama.


E gjithë kjo puna e këtyre personazhee groteskë do të vazhdojë edhe pë pak javë, pas 14 majit do ta shikojnë sa u vlen lëkura kur demokratët dhe shqiptarët t’i hedhin rrugëve./ RD

MË TEPËR

Mix4 orë më herët

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por...

Radar5 orë më herët

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret Denoncimi i Hasenbelliut: Rama më kërkoi...

Mix5 orë më herët

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”

Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara...

Mix5 orë më herët

Dieta që na ndihmon të forcojmë kockat

Flitet shpesh për osteoporozën, e cila është një sëmundje tinëzare, përgjegjëse për fraktura të cilat në pleqëri mund të jenë...

Mix5 orë më herët

E dehur, Olta puth në buzë Dean dhe shan Luizin

Mbrëmjen e djeshme, pas përfundimit të spektaklit banorët e BBV kërcyen e u kënaqën nën muzikën e DJ PM dhe...

Mix5 orë më herët

5 përfitimet shëndetësore të Agjërimit

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Agjërimi, i cili është një adhurim shumë i...

Mix5 orë më herët

Cilat janë 5 arsyet që nuk po humbisni peshë ?!

Humbja e peshës mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur keni provuar çdo dietë apo truk të të ngrënit...

Mix6 orë më herët

Çfarë është Nevruzi, tradita e lashtë 3 mijë vjeçare, dhe cilat janë 7 ushqimet që duhet të konsumoni?

Alaa Al-Marjani/Reuters Nowruz – No-Ruz ose Farsi për “ditën e re” – është një festë e lashtë që kremton ditën...

Mix6 orë më herët

Bill Gates: Inteligjenca Artificiale, përparimi më i madh i njerëzimit në dekada

Në një postim, Bill Gates iu referua inteligjencës artificiale, duke theksuar se ajo është përparimi më i rëndësishëm teknologjik i njerëzimit në dekada,...

Radar6 orë më herët

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto...

Facebook