Lidhu me ne

Kritike

Disa zagarë me ndihmën e pushtetit vodhën “vulën” e PD

Pollo: Disa zagarë me ndihmën e pushtetit vodhën “vulën” e PD

Pollo: Disa zagarë me ndihmën e pushtetit vodhën “vulën” e PD

Ish-ministri i Arsimit, Genc Pollo, është shprehur se raporti i Departamentit Amerikan të Shtetit për Shqipërinë është një kambanë alarmi për çdo qytetar.

Komentet Pollo i bëri gjatë një interviste për NeWs 24, ku tha se populli duhet të ngrihet me forma të ndryshme dhe përmes votës, të marrë në dorë fatin e vetë, pasi sipas tij, qeveria “Rama” nuk do të ndalojë vjedhjet dhe korrupsionin nga ky raport.

Ai shtoi se disa eksponentë të PD-së, sëbashku me pushtetin arritën të vjedhin vulën e opozitës, për ta dëmtuar sipas tij atë në zgjedhje.

“Është kambanë alarmi. Mesazhi është direkt për popullin shqiptar. Përmes dy votimeve mos flini gjumë, zgjidhni atë që duhet.

Diplomacia ka të bëjë më interesa. Demokracinë e,mbrojnë demokratët. DASH, ata specialistë që kanë hartuar raportin, mund të jenë shumë specialist shumë të mirë, por ata mbarojnë raportin dhe shkojnë në shtëpitë e tyre. Pas 32 vitesh është koha që të mos presim Mesian nga diplomatët perëndimorë, por forcën e ndryshimit duhet ta gjejmë te vetja.

Qeveria është e interesuar për pushtetin e vet. Qeveria i di të dhënat e raportit, por qeveria nuk është e ndryshuar. Çdo parti në pushtet ka si synim mbajtjen e pushtetit. Por mos prisni nga qeveria Rama që të emocionohet nga ky raport dhe të ndalojë PPP-të, të harrojë korrupsionin, etj.

Vula ka shkuar në drejtim të paditur me ndihmën e pushtetit. Media është nën goditje, por nuk ka rrugë tjetër veçse të ruaj pavarësinë e vetë më çdo kosto.

Me ndihmën e pushtetit disa zagarë vodhën vulën e opozitës. Publiku shqiptar këtë gjë e kupton”, u shpreh Pollo.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook