Lidhu me ne

Mix

Donald Trump rikthehet në Instagram pas një pauze dyvjeçare

Donald Trump

Donald Trump ishte ndaluar nga të gjitha platformat e Meta pas sulmit në Capitol Hill më 6 janar 2021. Për këtë arsye ish-presidenti i SHBA kishte krijuar një rrjet social të tijin, “Truth” (Truth). Tani, pasi u përball me gjyq dhe 34 akuza, Donald Trump, është rikthyer në Instagram. Arsyeja? Jo politike dhe jo argumentuese, por për të lançuar Serinë 2 të kartave të saj të tregtimit dixhital: “Kam kënaqësinë t’ju informoj se, duke pasur parasysh suksesin e madh të kartave të mia të tregtimit dixhital të lançuara më parë, ne po e bëjmë përsëri, seria 2, e disponueshme tani”, kështu shkruan ai në një postim në Instagram.

Seria e parë e kartave të manjatit doli dhjetorin e kaluar dhe pati një sukses të madh, siç raporton portali online i “New York Post”. Tashmë, edhe falë rikthimit të tij në rrjetin social të Zuckerberg pas dy vitesh, kartat u shitwn menjwherw.

Ngjitëset “dixhitale” kushtojnë 99 dollarë një çmim që nuk është rritur në krahasim me serinë e parë, siç dëshironte të vinte në dukje ish-presidenti. Ato e portretizojnë manjatin në një version superhero. Ashtu si me serinë e parë, e dyta gjithashtu lejon këdo që blen 47 nga kartat e tregtimit të shkojë në darkë me Trump në Mar-a-Lago.

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Sekreti i Victoria Beckham për të qëndruar në formë është uthulla e mollës: a funksionon vërtet?

Për të qëndruar në formë, Victoria Beckham pi uthull molle çdo mëngjes dhe shkenca konfirmon fuqitë e saj dobësuese. Pas...

Mix2 ditë më herët

Dieta me magnez: çfarë duhet të hani për mëngjes!

Dieta me magnez është një dietë që po bëhet e popullarizuar në mesin e atyre që duan të humbin peshë...

Kioske2 ditë më herët

Ky duhet të ikë!

Belind Këlliçi, një zyrtar i Rithemelimit ka akuzuar sor kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj, se ka ngritur një skemë të ngjashme...

Kryesore2 ditë më herët

Neritan Sejamini analizon deklaratat e Metës: Janë skandaloze, përfiton vetëm qeveria

Ilir Meta dhe Neritan Sejamini Në emisonin “Të paekspozuarit” analisti Neritan Sejamini u shpreh se mënyra se si flet ish-presidenti...

Mix2 ditë më herët

Koha fluturon, vajza e Tom Cruise dhe Kate Holmes bëhet maxhorene

Suri Cruise po feston moshën madhore. Paparaci ka kapur një foto të saj teksa shëtit me një shoqe. Në njërën...

Mix2 ditë më herët

Olivia Munn flet për betejën me kancerin e gjirit

Olivia Munn është duke detajuar diagnozën e saj të kancerit në fazën 4, e cila e çoi në një mastektomi...

Radar2 ditë më herët

Kim Jong Meta bën susta për krahët, “shërbëtorët” e tij mbajnë shënime

Ilir Meta ka dhënë një intervistë për Çim Pekën. Para intervistës, ai ka publikuar një video nga zyra e vet....

Radar2 ditë më herët

Lulzim Basha: Rama e mund Berishën sa herë t’i dojë qejfi

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i ftuar në News24, është shprehur se “problemi i Edi Ramës” është me të dhe...

Radar2 ditë më herët

Monika Kryemadhi konfirmon “ndarjen”: Kam raport të ngrirë bashkëshortor me Ilir Metën. Palë të treta kanë hyrë në jetën tonë

Në përfundim të intervistës për “Opinion” gjatë së cilës Monika Kryemadhi foli për ngjarjet brenda Partisë së Lirisë, sulmet e...

Radar3 ditë më herët

Rama i dhuron 16 mijë m2 tokë dhe ndërtim Arbër Hajdarit të “Fundjavë Ndryshe”

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij herë pas herë tallen me ligjin e krijuar vite më parë nga qeveria...

Facebook