Lidhu me ne

Mix

Ja kur mbërrin Pixel Fold : çmimi dhe specifikat

Ja kur mbërrin Pixel Fold : çmimi dhe specifikat

Google po përgatitet të hyjë në tregun e smartfonëve të palosshëm me lançimin e pajisjes së saj të parë të këtij lloji: Pixel Fold. Ditët e fundit, disa thashetheme kanë zbuluar detaje interesante rreth produktit të ri, i cili premton të revolucionarizojë industrinë e smartfonëve falë teknologjisë së përparuar dhe veçorive inovative.

Pixel Fold përfaqëson një hap të madh përpara për Google në sektorin e smartfonëve, pasi është pajisja e parë e palosshme e prodhuar nga kompania. Kjo teknologji e re i lejon përdoruesit të shijojnë një përvojë më fleksibël dhe të gjithanshme celulare, falë aftësisë për të kaluar lehtësisht nga një pajisje kompakte në një me një ekran më të madh. Pixel Fold duhet të jetë i disponueshëm për shitje brenda pak muajsh, ndoshta në qershor, sipas përshkrimeve më të fundit të publikuara në ueb.

Ndër veçoritë më të pritura të Pixel Fold, është prania e një ekrani OLED fleksibël 7.6 inç dhe një paneli të jashtëm më të vogël 5.8 inç. Edhe sektori fotografik i Pixel Fold premton të përmbushë pritshmëritë. Për më tepër, falë teknologjisë së avancuar të inteligjencës artificiale të Google, pajisja do të jetë në gjendje të ofrojë aftësi kompjuterike të fundit të fotografisë, të cilat do të përmirësojnë më tej cilësinë e imazheve të kapura, siç është përjetuar tashmë në Pixel 7 dhe 7 Pro më të fundit.

Pixel Fold do të jetë i disponueshëm në konfigurime të ndryshme memorie dhe kapacitete ruajtjeje për t’iu përshtatur nevojave të ndryshme të përdoruesve. Gjithçka me siguri do të drejtohet nga SoC i shkëlqyer Google Tensor G2, një përqendrim fuqie i shoqëruar me 12 GB memorie RAM. Sa i përket çmimit, ende nuk ka asnjë informacion zyrtar. Megjithatë, sipas disa zërave, Pixel Fold mund të kushtojë midis 1500 dhe 2000 dollarë, gjë që do ta bënte atë një nga pajisjet më të shtrenjta në tregun e smartfonëve.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix11 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook