Lidhu me ne

Mix

Megan Thee Stallion flet për sulmin ndaj saj: Nuk dua ta quaj veten viktimë

Megan Thee Stallion po flet për herë të parë që kur Tory Lanez u shpall fajtor për sulmin ndaj  saj.

Reperja shkroi një ese personale për numrin e majit 2023 të ELLE që mbulonte rrugëtimin e saj emocional, duke filluar kur Lanez e qëlloi atë në 2020 dhe duke përfunduar në të tashmen, kur ajo kishte kohë për të shëruar dhe përpunuar dënimin e tij të dhjetorit.

“Nuk dua ta quaj veten viktimë. Ndërsa reflektoj për tre vitet e fundit, e shoh veten si një të mbijetuar, sepse me të vërtetë i kam mbijetuar të paimagjinueshmes”, ka shkruar ajo. “Jo vetëm që mbijetova duke u qëlluar nga dikush të cilit i besoja dhe e konsideroja mik të ngushtë, por e kapërceva poshtërimin publik që emri dhe reputacioni im të zvarriteshin në baltë nga ai individ për ta parë bota.”

“E vërteta është se fillova të bie në depresion. Nuk më pëlqente të bëja muzikë”,shtoi  ajo. “Isha në një vend kaq të ulët sa as nuk e dija se për çfarë doja të bëja rep.  Do të kishte raste që do të isha në prapaskenë duke qarë  dhe më pas do të më duhej të tërhiqja Megan Pete dhe të bëhesha Megan Thee Stallion.”

Në muajt që nga marrja e vendimit, Megan ka marrë kohë për veten e saj, duke u larguar nga rrjetet sociale dhe duke kaluar kohë me qentë e saj, menaxherin dhe besimin e saj. “Jam në një vend më të lumtur, por kam ende ankth. Të flasësh për të qëlluar ende më bën emocional,” shkroi ajo, duke shtuar se ka filluar të bëjë ditar si një mënyrë për të përpunuar mendimet e saj. “Këtë kapitull të jetës sime e kam pranuar si pjesë të rrugëtimit tim, por nuk do ta lejoj të përcaktojë udhëtimin tim.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix10 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix10 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar10 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook