Lidhu me ne

Stil

Çfarë veshën yjet në Met Gala 2021: Paraqitjet më të mira në tapetin e kuq

Met Gala 2021, ngjarja e famshme që zhvillohet një herë në vit në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork, me synimin për të mbledhur para për Institutin e Kostumeve të fondacionit, pati shumë surpriza këtë vit. Si gjithmonë, ranë në sy ishin paraqitjet e yjeve që bënë çmon për të bërë përshtypje.

Këtë vit, yjet morën frymëzim nga tema “In America: A Lexicon of Fashion” dhe paraqitjet ekscentrike nuk munguan, me atë të Kim Kardashian patjetër që binte në sy.  Dizajnerët shfrenuan imagjinatën për të krijuar “kostume” të paharrueshme.  Billie Eilish, Jennifer Lopez, Serena Williams, Sharon Stone, Irina Shayk, Rihanna dhe yje të tjerë nuk kaluan pa u vënë re.

Kim Kardashian është e njohur për pamjet e saj veçanërisht mbresëlënëse në Met Gala gjatë viteve. Megjithatë, këtë vit ajo zgjodhi një tërësisht të çuditshme – frymëzuar nga ish burri i saj, Kanye West. 40-vjeçarja mbuloi plotësisht fytyrën dhe trupin e saj me një ansambël të zi Balenciaga dhe u shfaq si … një hije në Muzeun Metropolitan të Artit në Nju Jork të hënën mbrëma.

Photos from Met Gala 2021: Photos of the Kardashian-Jenners - E! Online

Por pati dhe shumë nga ata që nuk e vlerësuan aq shumë pamjen e personazhit televiziv, duke me krahasuar me dementorët të Harry Potter, krijesa të frikshme me kapuçë. Sidoqoftë, Kendall Jenner krijoi një kontrakt absolut me motrën e saj. Modelja kishte veshur një fustan të tejdukshëm nga Givenchy. Fustani, i zbukuruar me kristale ishte frymëzuar nga muza më e famshme e shtëpisë, Audrey Hepburn, dhe një fustan që ajo kishte veshur në My Fair Lady.

Hidhini një sy listës së personazheve të veshur më mirë:

Kendall Jenner

Ç’veshën yjet në Met Gala 2021

Gabrielle Union

gabrielle union at 2021 met gala

Rihanna

Rihanna at 2021 met gala

Emily Blunt

Emily Blunt at 2021 met gala

Billie Eilish

billie eilish at 2021 met gala

Lupita Nyong’o

Lupita Nyong’o at The 2021 Met Gala

Gigi Hadid

gigi hadid at 2021 met gala

Lili Reinhart

Lili Reinhart at 2021 met gala

Ciara

Ciara at 2021 met gala

Megan Fox

megan fox at 2021 met gala

Chloe Bailey

Chloe Bailey at 2021 met gala

Zoe Kravitz

zoe kravitz met gala 2021

Jennifer Lopez

Jennifer Lopez 2021 Met Gala

Jennifer Hudson

Jennifer Hudson at The 2021 Met Gala

Shawn Mendes

Shawn Mendes at 2021 met gala

Normani

Normani at The 2021 Met Gala

Camila Cabello

Camila Cabello at 2021 met gala

Siena Miller

Sienna Miller at 2021 met gala

Cynthia Erivo

Cynthia Erivo at The 2021 Met Gala

Megan thee Stallion

Megan Thee Stallion 2021 Met Gala

Nikkie de Jager

Nikkie de Jager at The 2021 Met Gala

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook