Lidhu me ne

Mix

Si u shit shtëpia ku vdiq Michael Jackson ?!

Agjenti imobiliar: Fryma e Michael Jackson më ndihmoi të shisja shtëpinë ku ai vdiq

Maurizio Umansky, një agjent i famshëm imobiliar i cili ka shitur prona për shumë klientë të famshëm, duke përfshirë “Mbretin e Popit”, shkroi një libër të ri të quajtur “The Dealmaker”, në të cilin ndan përvojat e tij më të çmendura në këtë fushë. Ndër këto eksperienca, ajo që bie më shumë në sy është takimi i tij me…shpirtin e Michael Jackson.

Umansky ishte përgjegjës për inspektimin dhe shitjen e rezidencës ku vdiq Michael Jackson më 25 qershor 2009. Ai e vizitonte pronën çdo mëngjes për t’u siguruar që gjithçka ishte në gjendje të mirë për blerësit e mundshëm. Megjithatë, në dy raste, ai përjetoi diçka që nuk mund ta shpjegonte.

Sipas tij, pasi i ka treguar pronën një të interesuari, ka mbyllur dyert pas tij. Megjithatë, kur u kthye të nesërmen në mëngjes, ai gjeti një dritare të hapur në dhomën ku kishte vdekur Michael Jackson dhe muzikë që vinte nga dhoma. Ky incident u përsërit edhe në një rast tjetër, duke lënë të hutuar agjentin e pasurive të paluajtshme.

Përveç kësaj, Umansky rrëfen një tjetër përvojë që ka ndodhur gjatë një demonstrimi me një klient. Llambadari që zbukuronte hyrjen e shtëpisë së Jackson-it dukej se ishte i thyer, gjë që ishte një detaj i mrekullueshëm për klientin, i cili përfundimisht përfundoi duke blerë pronën për 18.1 milionë dollarë.

Shtëpia ku vdiq Michael Jackson

Rezidenca mahnitëse në Holmby Hills që Michael Jackson kishte marrë me qira kur vdiq është shitur shumë më poshtë çmimit të kërkuar. Sipas Wall Street Journal, blerësi ishte Stephen Mayer, drejtor i lartë menaxhues i firmës private të kapitalit Cerberus Capital Management.

Meyer bleu shtëpinë me shtatë dhoma gjumi nga Xabert Guez dhe gruaja e tij, ku ata fillimisht e renditën shtëpinë në vitin 2008 duke kërkuar 38 milionë dollarë dhe më pas ia dhanë me qira Jacksonit në 2009 për 100,000 dollarë.

Sekseri Mohamed Hadid e ndërtoi shtëpinë në vitin 2002 dhe Guezs e blenë atë në 2004 për 18.5 milionë dollarë. Megjithëse çmimi i kërkuar pas vdekjes së Jackson ishte 23.9 milionë dollarë, ajo iu shit Mayer për 18.1 milionë dollarë

MË TEPËR

Mix12 orë më herët

Pagjumësia rrit rrezikun e goditjes në tru

Njerëzit që vuajnë ng insomnia kanë një rrezik më të madh për goditje në tru, krahasuar me njerëzit pa që...

Radar12 orë më herët

Basha u shantazhua me dosjen Muzin, Rama me dosjen McGonigal për të shkuar te ndarja e Kosovës

Basha u shantazhua me dosjen Muzin, Rama me dosjen McGonigal për të shkuar te ndarja e Kosovës Gazetari Çim Peka...

Letersi19 orë më herët

BILALL XHAFERI: BALADË ÇAME

Baladë çame, poezi nga Bilall Xhaferi Ylberi, si një përshëndetje e përlotur lamtumirë,u zhduk matanë largësive,mbi kreshtat e flakëve,nëpër shi…...

Mix19 orë më herët

Google Pixel 8: Konfirmohet shpejtësia e karikimit të baterisë

Google Pixel 8 është flamuri i ri i gjigantit Mountain View i cili do të prezantohet pas disa muajsh. Debutimi...

Mix19 orë më herët

Motorola prezanton RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra

Motorola ka prezantuar dy smartfonë të rinj të palosshëm. RAZR 40 dhe RAZR 40 Ultra ndajnë disa veçori, siç është...

Mix19 orë më herët

Xiaomi 13 Ultra: Zbulohet data e debutimit global

Më në fund është shpallur data e debutimit global të kamerafonit të ri nga OEM numër një në botën kineze....

Mix19 orë më herët

Gisele Bundchen flet pas ndarjes nga Tom Brady dhe përlotet gjatë konferencës

Gisele Bundchen nuk i ka mbajtur dot lotët gjatë një leksioni vetëm pak ditë pasi ish-bashkëshorti i saj, Tom Brady,...

Mix19 orë më herët

5 këshilla për të mposhtur pagjumësinë e verës

Gjatë muajve të verës, moti i nxehtë dhe marrja e pamjaftueshme e ujit prish modelet e gjumit duke çuar në...

Radar19 orë më herët

Rama përgatit draft për Kosovën pa u konsultuar me Kurtin: Është neutral, as për njërin e as për tjetrin

Kryeministri Edi Rama zhvilloi një konferencë për gazetarët, dedikuar situatës në Kosovë. Edhe pse nga Bratislava u shfaq i qetë...

Radar19 orë më herët

Basha i prerë: PD-në nuk e drejton Berisha, e kam përjashtuar unë !

Mohon takimin me Ballën dhe dënon dhunën në parti, Basha: PD-në nuk e drejton Berisha, është përjashtuar “Partinë Demokratike nuk...

Facebook