Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo rrezikon dëbimin nga Arabia Saudite dhe burgun, por pse?

Reagimi i Cristiano Ronaldos ndaj thirrjeve të tifozëve rivalë, të cilët kanë thirrë emrin e rivalit shumëvjeçar të tij, Lionel Messi, duke prekur organin gjenital, po shkakton disa probleme.

Cristiano është kërcënuar me deportim nga Arabia Saudite, pasi një avokat saudit bëri thirrje që superylli të dëbohej nga vendi pasi ai u shfaq duke bërë sipas tij ‘një gjest të turpshëm’ ndaj tifozëve pas humbjes 2-0 të Al-Nassr ndaj Al-Hilal të martën.

Gazeta ‘AS’ në Madrid raportoi se një peticion për dëbimin e tij po zhvillohet aktualisht në Arabinë Saudite. Gjesti i Ronaldos mund të konsiderohet një krim sipas ligjit saudit, dhe avokati saudit shkroi në Twitter se ai do t’i paraqesë një peticion Prokurorit Publik të Mbretërisë për të dëbuar lojtarin nga vendi.

“Kjo konsiderohet një krim i çnderimit publik dhe është një nga krimet që përfshin arrestimin dhe dëbimin nëse kryhet nga një i huaj“, tha Ahmed në Twitter.

https://twitter.com/khalidalsahli6/status/1648442942225530885?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1648442942225530885%7Ctwgr%5E9c984a1152067d37114891915031e912cc9c0233%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.classlifestyle.com%2Fnews%2F59853%2Fcristiano-ronaldo-rrezikon-debimin-nga-arabia-saudite-dhe-burgun-por-pse%2F%3Ffbclid%3DIwAR2w1fp8RJM1cYUUmqvObnfyFExhLLgNPurkvD0zLd1PivzJ3bdLaQXxma8

Përveç kësaj, Ronaldo u kritikua për humbjen e durimit gjatë ndeshjes së fundit. Ai bëri një ndërhyrjeje të stilit të WWE që i dha atij një karton të verdhë nga ish-arbitri i Premierligës angleze, Michael Oliver, i cili po gjykonte ndeshjen.

Sulmuesi portugez ishte me fat që nuk mori të kuq, pasi u hodh mbi kundërshtarin e tij, i vendosi krahun e djathtë rreth qafës përpara se të përdorte trupin e tij për të ulur kundërshtarin e tij në tokë.

https://twitter.com/oltsport_/status/1648536111545761793?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1648539751417356290%7Ctwgr%5E9c984a1152067d37114891915031e912cc9c0233%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.classlifestyle.com%2Fnews%2F59853%2Fcristiano-ronaldo-rrezikon-debimin-nga-arabia-saudite-dhe-burgun-por-pse%2F%3Ffbclid%3DIwAR2w1fp8RJM1cYUUmqvObnfyFExhLLgNPurkvD0zLd1PivzJ3bdLaQXxma8

Ronaldo gjithashtu thuhet se ishte një nga faktorët kryesorë në shkarkimin e menaxherit të klubit Rudi Garcia. Francezi u shkarkua javën e kaluar pas thashethemeve për një mosmarrëveshje taktike me Ronaldon.

Në deklaratën e klubit thuhej se Garcia u largua nga klubi me “marrëveshje reciproke”.

Ronaldo iu bashkua Al-Nassr në janar pasi u përplas me menaxherin e Manchester United, Erik ten Hag. Shkarkimi i Garcias në Riad shënon shkarkimin e shtatë të një trajneri në një klub ku Ronaldo luan gjatë katër sezoneve të fundit.

MË TEPËR

Kryesore13 orë më herët

“Në PD mungon fryma”, Tabaku: Nuk duhet t’u flasim vetëm militantëve

Jorida Tabaku Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku, foli për protestën e 11 korrikut dhe atë që duhet të bëjë...

Mix13 orë më herët

5 gjëra themelore për prostatë sa më të shëndetshme

Hiperplazia beninje e prostatës ose hipertrofia është një fat i pashmangshëm për shumicën e meshkujve, ose, për të qenë të...

Radar14 orë më herët

“Kadare punonte 90 minuta në ditë”, botuesi Bujar Hudhri zbulon detaje nga raporti me shkrimtarin e madh

Kadare dhe Hudhri Botuesi Bujar Hudhri, duke folur për raportet dhe bashkëpunimet që ka pasur me gjeniun e letrave shqipe,...

Mix14 orë më herët

Sa herë në ditë duhet të lahet zona intime? E thotë farmacistja Arba Gramo

Kujdesi për trupin merr një rëndësi të veçantë në përditshmërinë tonë, e akoma më i rëndësishëm bëhet kur flasim për...

Mix14 orë më herët

Uji me kripë i detit, maskë natyrale për flokët. Ja pse ato që kanë flokë të yndyrshëm duhet t”i lagin sa më shpesh

Na ka ndodhur shumë herë që gjatë plazhit të jemi të detyruar t’i mbajmë flokët me kripën e detit për...

Mix14 orë më herët

Pesë arsye të forta përse duhet të hani më shpesh ananas

Në kultivimin e ananasit nuk përdoren pesticide dhe mjete të tjera mbrojtëse. Ananasi është frut i adhuruar në gjithë botën,...

Radar14 orë më herët

A është përfshirë Irani në atentatin ndaj Donald Trump?

Irani ka hedhur poshtë akuzat për përfshirje në atentatin ku u plagos ish-Presidenti amerikan, Donald Trump, gjatë një tubimi në...

Mix14 orë më herët

Jennifer Lopez sjell ngjyrën e thonjve që duhet ta provosh këtë verë

FOTO: @JLO/INSTAGRAM Nuk ka asgjë më të lezetshme se një nuancë thonjsh e pastër që bëhet protagoniste përgjatë gjithë muajve...

Mix15 orë më herët

Johnny Depp është në një lidhje të re me modelen 28-vjeçare

FOTO: ANTHONY HARVEY/SHUTTERSTOCK Johnny Depp po përjeton një romancë të re në jetën e tij me një modele ruse, 33...

Mix15 orë më herët

9 ide tatuazhesh të vogla, por me domethënie të madhe

AMATEO0011/ PINTEREST Nëse do të bësh një tatuazh me kuptim, por jo diçka të ngarkuar po ju japim disa ide...

Facebook