Lidhu me ne

Sport

Sekreti i Erling Haaland! “Ilaçi magjik” që përdor norvegjezi pas çdo stërvitje…

Sekreti i Erling Haaland! “Ilaçi magjik” që përdor

Haaland postoi një fotografi në faqen e tij në Instagram gjashtë ditë më parë, në të cilën mbante dy shishe qumësht. Norvegjezi shkroi në përshkrim: “Unë dhe ilaçi magjik”. Gazetarët zbuluan se çfarë pije të veçantë përdor futbollisti pas çdo seance stërvitore.

“Ilaçi magjik” i Haaland

Sipas Marca, e cila citon The Sun, Haaland përgatit disa pije pas stërvitjes. Ato përmbajnë qumësht lope, lakër jeshile dhe spinaq.

Lakra jeshile është e pasur me antioksidantë dhe vitaminë C. Ekspertët e përshkruajnë lakra jeshile, si një ushqim shumë i pasur me lëndë ushqyese. Spinaqi mund të luftojë lodhjen dhe të përmirësojë cilësinë e gjakut. Është gjithashtu i pasur me vitaminë A, vitaminë B, vitaminë C dhe vitaminë K.

Përveç këtij “ilaci”, Erling Haaland konsumon edhe shumë perime gjatë pjesës tjetër të ditës. Dietologët kanë krijuar një program të saktë në këtë drejtim. Fotoja e Erling Haaland pranë dy shisheve të qumështit mblodhi më shumë se 3.5 milionë pëlqime në Instagram.

Sulmuesi Haaland ha gjashtë vakte në ditë, të cilat duhet të jenë gjithsej 6000 kilokalori. Ushqimet e ngrira dhe pijet me sheqer janë në listën e produkteve të ndaluara. Gjithashtu, kuzhinierët e tij nuk përdorin kripë dhe vaj.

Haaland së fundmi foli për dietën e tij: “Jam shumë i kujdesshëm kur bëhet fjalë për trupin tim. Gjëja më e rëndësishme është të ha ushqim cilësor. Njerëzit thonë se nuk është mirë të hahet mish. Por për çfarë mishi po flasim? Mish McDonalds apo për lopën e malit, e cila hante vetëm bar?”, tha sulmuesi, në një dokumentar.

Erling Haaland po kalon një sezon të jashtëzakonshëm. Ai ka shënuar 48 gola në 41 ndeshje zyrtare. Norvegjezi ka një gol të shënuar çdo 66 minuta. Ai kryeson renditjen e golashënuesve si në Premier League (32 gola) dhe në UEFA Champions League (12 gola).

Manchester City është kualifikuar në gjysmëfinale të Champions League, ku do të përballet me Real Madridin për një vend në finalen e madhe. Në gjysmëfinalen tjetër do të përballen rivalët e Milanit, Interi dhe AC Milan.

Në Premier League, Haaland dhe kolegët e tij janë në gjurmët e liderit Arsenal.  “Topçinjtë” kanë 74 pikë, ndërsa City 70 pikë. Megjithatë, “qytetarët” kanë një ndeshje në minus dhe pason një duel direkt mes dy skuadrave.

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Sabrina Carpenter thyen rekordin e Ariana Grande, kryeson listën me “Please Please Please” (VIDEO)

Këngëtarja amerikane arriti në vendin e parë në listën e kompanive Official Charts me ‘Please Please Please’, duke e shtyrë...

Mix2 ditë më herët

Flasin ekspertët: A është i dëmshëm Cocomelon?

Për krahasim, në Netflix, “Cocomelon” u shikua për aq minuta (33.27 miliardë)- sa Luca, Moana, Raya dhe Last Dragon dhe...

Mix2 ditë më herët

Çfarë ndryshon midis vivo X90 Pro dhe X80 Pro? Dallimet midis dy smartphone-ve

Vivo X90 Pro dhe X80 Pro me sa duket mund të jenë dy telefona inteligjentë shumë të ngjashëm, por dallimet...

Mix2 ditë më herët

iPhone 16: këto janë të gjitha ngjyrat e pritshme

Eventi më i pritur e Apple e vitit tani është afër. Kanë mbetur vetëm pak muaj dhe më në fund...

Mix2 ditë më herët

Pas memeve virale, Ben Affleck tregon pse del gjithmonë i mërzitur nëpër foto

JON KOPALOFF/GETTY Duket se edhe Ben është një nga ne, pra njeri me emocione! Aktori që së fundmi është bërë...

Mix2 ditë më herët

Meghan Markle kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham

Meghan Markle thuhet se kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham përpara se të distancohej përfundimisht nga ikona e modës, siç...

Mix2 ditë më herët

“Bugatti Tourbillon”, modeli i ri i makinës lukzose që kushton miliona dollarë

Bugatti Tourbillon, foto CNN Bugatti ka zbuluar modelin e saj të ri, “Bugatti Tourbillon”. Makina do të zëvendësojë “Bugatti Chiron”...

Mix2 ditë më herët

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Më në fund, Adrola Dushi pranon lidhjen me Capital T

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie....

Mix2 ditë më herët

“Shisja rroba me mamin, më vinte turp nga shoqëria”, Adrola Dushi rrëfen jetën e saj kur ishte fëmijë

Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e...

Mix2 ditë më herët

Cole Sprouse shpjegon pse e kishte të vështirë të punonte me Jennifer Aniston në serialin “Friends”

Cole Sprouse është një personazh që e pamë më rrallë gjatë historisë së gjatë të shfaqjes në transmetim, por kishte...

Facebook