Lidhu me ne

Sport

Cristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në 2023

Cristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në 2023-shin,

Tre atletët më të paguar në sportin botëror gjatë 12 muajve të fundit ishin të gjithë futbollistë, sipas listës së vitit 2023 të publikuar nga Forbes.

Cristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në 2023-shin,

Pas transferimit tek Al-Nassr, Cristiano Ronaldo është bërë sportisti më i paguar në botë për 2023. Portugezi fitoi 136 milionë dollarë, 46 milionë dollarë në fushë dhe 90 milionë dollarë jashtë fushe, pasi u largua nga Manchester United dhe u transferua te klubi në Arabinë Saudite në vitin 2022 me një kontratë 2-vjeçare.

Cristiano Ronaldo është sportisti më i paguar në 2023-shin,

I dyti dhe i treti në listë janë sulmuesit e Paris Saint-Germain, Lionel Messi dhe Kylian Mbappe.

Messi thuhet se ka fituar 130 milionë dollarë – më shumë se 350,000 dollarë në ditë – gjatë vitit të kaluar.

Mbappe, i cili fitoi Këpucën e Artë në Kupën e Botës ku ishte një finalist humbës me Francën, fitoi 120 milionë dollarë në 12 muajt e fundit.

MË TEPËR

Kryesore19 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix19 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar19 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix19 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix19 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix20 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook