Lidhu me ne

Mix

Elon Musk: Alienët nuk ekzistojnë, kërcënimi i vërtetë është lindshmëria e ulët

Elon Musk sells $7B in Tesla shares ahead of Twitter fight

Elon Musk ka disa informacione për hapësirën dhe është i bindur se, deri më tani, nuk është gjetur asnjë provë e jetës jashtëtokësore. Megjithatë, ai shpreson që njerëzit një ditë do të gjejnë alienë. Dhe kur ta bëjnë, ai do të jetë i pari që do ta bëjë publike.about:blank

Themeluesi i SpaceX u pyet për mendimet e tij për UFO-t në pjesën e dytë të një interviste ekskluzive me Tucker Carlson që u transmetua të martën mbrëma.

Pavarësisht dobësisë së tij të njohur për teoritë konspirative, Musk tha për Fox News se ai nuk beson se qeveria amerikane po fsheh ekzistencën e jashtëtokësorëve, pavarësisht rrjedhës së pafundme të teorive konspirative në lidhje më ketë çështje.

Musk argumentoi se nëse zyrtarët do të kishin prova për ekzistencën e alienëve,  ata do t’i përdornin në avantazhin e tyre. Ai vuri në dukje se ushtria po përpiqej vazhdimisht të rriste buxhetin e saj të shpenzimeve dhe se “alienët” do ishin justifikimi perfekt.

CEO i Twitter vazhdoi të shpjegonte pse ai besonte se njerëzit, jo qeniet jashtëtokësore do të ishin kërcënimi ynë i vërtetë. Ai përsëriti shqetësimet e tij të bazuara se rënia e lindshmërisë është kërcënimi më i madh për ekzistencën e njerëzimit.

“Ka një lloj cikli jetësor për kulturat, ashtu si ka për njerëzit individualë  dhe mendoj se ne thjesht duam të sigurohemi që kultura jonë të vazhdojë,” tha ai.

“Kjo është arsyeja pse unë jam i shqetësuar për rënien e nivelit të lindjeve dhe faktin që, për shembull, Japonia regjistroi dy herë më shumë të vdekur vitin e kaluar sesa lindje.”

“Jam disi i shqetësuar se nëse nuk ka popullsi të mjaftueshme, atëherë qytetërimi ynë do të shkatërrohet”, theksoi ai.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook