Lidhu me ne

Mix

Elon Musk bën daljen e rrallë në publik me djalin e tij X AE A-XII

Elon Musk bën daljen e rrallë në publik me djalin e tij X AE

Ky moment i rrallë baba-bir meriton një ‘retweet’. Elon Musk është shfaqur me djalin e tij 2-vjeçar X AE A-XII në skenë në konferencën MMA Global POSSIBLE. Në këtë ngjarje, X u fotografua i ulur në prehrin e babait të tij në skenë. Pronari i Twitter u kap gjithashtu duke luajtur me djalin e tij.

Është një provë tjetër që X është tashmë krahu i djathtë i Elon. Momenti nga konferenca vjen pasi Elon mori  X për një vizitë në selinë e Twitter në San Francisko në dhjetor. Në atë kohë, Elon shkoi në Twitter krah disa fotove, duke përfshirë një nga kartat e hyrjes së X në zyrën e Elon me fjalët, “Dhe me distinktivin e tij në Twitter”. Përveç X, Grimes dhe Elon kanë edhe një vajzë Exa Dark Sideræl Musk, të cilën e mirëpritën përmes një gruaje surrogate në dhjetor 2021. Pak më shumë se një vit pas ardhjes së saj në jetë, Grimes tregoi se kishin ndryshuar emrin e saj.

Elon Musk bën daljen e rrallë në publik me djalin e tij X AE

“Ajo është Y tani, ose “WHY?” apo thjesht ‘?’ (Por qeveria nuk do ta pranojë këtë),“shkroi Grimes në Twitter më 23 mars. Këngëtarja e “Oblivion” sugjeroi se emri i vajzës së saj përfaqëson “kuriozitetin, pyetjen e përjetshme,… etj.”

Në mars të vitit 2022, Grimes tregoi se ajo dhe Elon, të cilët bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq si çift në vitin 2018 përpara se të ndaheshin dhe të riktheheshin bashkë, ishin ndarë sërish.

Unë dhe E jemi ndarë *përsëri* që nga shkrimi i këtij artikulli haha,” shkroi ajo në Twitter në atë kohë pas publikimit të një interviste me Vanity Fair, “por ai është shoku im më i mirë dhe dashuria e jetës sime.”

Elon është gjithashtu baba i binjakëve Vivian dhe Griffin, 19 vjeç, dhe trenjakëve Kai, Damian dhe Sax, 17 vjeç, me gruan e tij të parë Justine Wilson. Fëmija i parë i Elon dhe Justine, Nevada, u nda nga jeta kur ishte vetëm 10-javësh, në 2002. Business Insider raportoi se Elon mirëpriti binjakët me Neuralink Shivon Zilis në nëntor 2021. As Elon dhe as Shivon nuk e konfirmuan drejtpërdrejt lajmin, por ai e adresoi çështjen të nesërmen.

Elon Musk bën daljen e rrallë në publik me djalin e tij X AE

“Duke bërë më të mirën time për të ndihmuar krizën e nënpopullimit,” shkroi ai në Twitter më 7 korrik. “Një normë në rënie e lindjeve është rreziku më i madh me të cilin përballet qytetërimi deri tani.”

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Sekreti i Victoria Beckham për të qëndruar në formë është uthulla e mollës: a funksionon vërtet?

Për të qëndruar në formë, Victoria Beckham pi uthull molle çdo mëngjes dhe shkenca konfirmon fuqitë e saj dobësuese. Pas...

Mix2 ditë më herët

Dieta me magnez: çfarë duhet të hani për mëngjes!

Dieta me magnez është një dietë që po bëhet e popullarizuar në mesin e atyre që duan të humbin peshë...

Kioske2 ditë më herët

Ky duhet të ikë!

Belind Këlliçi, një zyrtar i Rithemelimit ka akuzuar sor kryebashkiakun e Tiranës, Erjon Veliaj, se ka ngritur një skemë të ngjashme...

Kryesore2 ditë më herët

Neritan Sejamini analizon deklaratat e Metës: Janë skandaloze, përfiton vetëm qeveria

Ilir Meta dhe Neritan Sejamini Në emisonin “Të paekspozuarit” analisti Neritan Sejamini u shpreh se mënyra se si flet ish-presidenti...

Mix2 ditë më herët

Koha fluturon, vajza e Tom Cruise dhe Kate Holmes bëhet maxhorene

Suri Cruise po feston moshën madhore. Paparaci ka kapur një foto të saj teksa shëtit me një shoqe. Në njërën...

Mix2 ditë më herët

Olivia Munn flet për betejën me kancerin e gjirit

Olivia Munn është duke detajuar diagnozën e saj të kancerit në fazën 4, e cila e çoi në një mastektomi...

Radar2 ditë më herët

Kim Jong Meta bën susta për krahët, “shërbëtorët” e tij mbajnë shënime

Ilir Meta ka dhënë një intervistë për Çim Pekën. Para intervistës, ai ka publikuar një video nga zyra e vet....

Radar2 ditë më herët

Lulzim Basha: Rama e mund Berishën sa herë t’i dojë qejfi

Kryetari i PD, Lulzim Basha, i ftuar në News24, është shprehur se “problemi i Edi Ramës” është me të dhe...

Radar2 ditë më herët

Monika Kryemadhi konfirmon “ndarjen”: Kam raport të ngrirë bashkëshortor me Ilir Metën. Palë të treta kanë hyrë në jetën tonë

Në përfundim të intervistës për “Opinion” gjatë së cilës Monika Kryemadhi foli për ngjarjet brenda Partisë së Lirisë, sulmet e...

Radar3 ditë më herët

Rama i dhuron 16 mijë m2 tokë dhe ndërtim Arbër Hajdarit të “Fundjavë Ndryshe”

Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e tij herë pas herë tallen me ligjin e krijuar vite më parë nga qeveria...

Facebook