Lidhu me ne

Mix

Fjalët që meshkujt duan të dëgjojnë nga femra që kanë përkrah

Page 2 | Romantic Couple Images - Free Download on Freepik

Gratë janë të njohura për natyrën e tyre emocionale dhe të butë, e nga kjo nuk është çudi që ndjenjat e tyre të shkatërrohen si rezultat i përplasjes së ndjenjave. Kjo do të thotë që ato e përkthejnë marrëdhënien e tyre si të duan. Por gaboheni nëse vetëm femrat duan komplimente.

Edhe pse meshkujt janë komplet temperament tjetër nga femrat dhe shumë rrallë mund t’i shohim duke qarë, ata thjesht nuk hyjnë shpesh në kontakt me ndjenjat e tyre. Megjithatë, mund të vijë si tronditje për ju nëse u themi që burrat ashtu sikurse gratë dua të komplimentohen nga partnerja e tyre.

10 fraza që i dashuri juaj ‘fshehurazi’ ëndërron që ju t’ia thoni:

1.Vlerësoni veprimet e tij ndaj jush, thuajani me zë.

2.Tregojini se sa e doni, sa më shpesh përshpëritini në vesh fjalë të ëmbla.

3.Komplimentojeni për veshjen dhe stilin.

4.Tregojani se sa i bukur është.

5.Lërini të kuptojë se ju jeni e vëmendshme për çdo veprim të tij në marrëdhënien tuaj.

6.Vlerësoni çdo përpjekje të tij kur mundohet t’iu lumturojë.

7.Lëre atë ta kuptojë se si të bën të ndihesh.

8.Vlerësoni parfumin e tij.

9.Bëja të ditur që kur je me të ndihesh e sigurt.

10.Bëjeni ta kuptojë që ai është i zgjedhuri juaj, me fjalë të tilla si p.sh. ‘Unë të përkas vetëm ty’.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix10 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix11 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix11 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook