Lidhu me ne

Mix

Gënjeshtrat që burrat i thonë gjithmonë dhe që gratë i besojnë

100 Fun Questions for Couples to Ask to Deepen Their Relationship

Gënjeshtrat janë gjëra që fatkeqësisht po bëhen të zakonshme kohët e fundit. Kjo po çon shumë njerëz që të zgjedhin që të mos hidhen në një marrëdhënie më komprometuese. Pa marrë parasysh se sa të zgjuar dhe vigjilentë jeni ndaj shenjave dhe dyshimeve në marrëdhënien e dashurisë, ka pika që gjithmonë i lini të kalojnë për të kuptuar se po ndodh diçka e gabuar.

Problemi është imi jo i juaji

Shumë burra, ashtu si shumë gra, përballen me disa probleme psikologjike dhe shpesh përpiqen të jenë të fortë duke thënë se problemi nuk është i juaji. Por ndonjëherë kjo mund të tregojë se po ndodh një interes i mundshëm për një person tjetër. Nëse kjo ndodh me ju, mos u dëshpëroni, buzëqeshni dhe vëreni se shumë shpejt do të jeni në gjendje të gjeni dikë tjetër që meriton dashurinë tuaj.

Për mua, ti je e vetmja grua që ekziston, nuk kam sy për askënd

Logjikisht, kjo fjali është një deklaratë e bukur dashurie, por realiteti mund të jetë shumë ndryshe. Kur një njeri vendos ta thotë këtë, ai duket se gënjen veten. Gratë gjithashtu kanë tendencë të shohin burra të tjerë, diçka krejtësisht e natyrshme.

Nuk kam harruar, vetëm po pres momentin e duhur

Të thuash se ju kujtohet diçka, si një datë e veçantë për çiftin, mund të jetë një mënyrë shumë e thjeshtë për të provuar dhe për të shmangur një diskutim. Meshkujt shpesh e përdorin këtë frazë shumë sepse e dinë se gratë zemërohen kur ata i lënë pas dore ose i harrojnë.

Telefoni nuk kishe sinjal ose bateri

Kush nuk e ka dëgjuar këtë frazë? Sigurisht që mund të përdoret për të treguar të vërtetën, por nëse fillon të bëhet shumë rutinë, duhet të tregoheni të kujdesshëm.

Kur ai thotë se e vuri re që ke prerë flokët

Burrat shpesh nuk vërejnë ndryshimet që bëjnë partnerët e tyre. Pra, ata tentojnë të shpikin gënjeshtra si “Natyrisht e vë re që ke prerë flokët!”. Kjo ndodh në mënyrë që ata të mund të heqin qafe një gjykim të mundshëm ose një marrje në pyetje.

Do të vonohem në punë

Qëndroni të sintonizuar në rast se burri ose i dashuri juaj fillon të përdorë këtë lloj justifikimi. Ne tashmë e dimë se disa kompani vërtetë kërkojnë që punonjësit e tyre të qëndrojnë më gjatë, megjithatë, duhet të hetojmë nëse kjo bëhet rutinë, pasi kjo mund të tregojë se po ju tradhton.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar9 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook