Lidhu me ne

Mix

Kylie Jenner flet për vetëbesimin dhe idenë e gabuar që kanë njerëzit për të

Kylie Jenner flet për vetëbesimin dhe idenë e gabuar qëILYA LIPKIN


Kylie Jenner ishte ylli i radhës në kopertinën e “HommeGirls” dhe ajo foli për vetëbesimin dhe ndryshimet në fytyrën e saj. Ajo u shpreh se ekziston një ide e gabuar mbi nivelin e vetëbesimit që ka.Kylie Jenner flet për vetëbesimin dhe idenë e gabuar qëILYA LIPKIN

“Mendoj se ekziston një ide e gabuar për mua: Që kam bërë shumë ndërhyrje estetike në fytyrë dhe që kam qenë një person i pasigurt, por në të vërtet, nuk kam qenë. Po, i adhuroja dhe i doja buzët e plota, por duke u rritur, kam qenë gjithnjë personi me më shumë vetëbesim. Isha vajza që performoja për të gjithë”, tha Kylie, referuar adoleshencës së saj.

Ylli 25-vjeçar shtoi:

“Kisha një pasiguri për buzët, ndaj bëra filler dhe është gjëja më e mirë që kam bërë. S’pendohem për të. Por gjithnjë kam menduar se isha e lezetshme”.

Më pas, Kylie theksoi se këtë vetëbesim do ta ketë edhe e bija e saj dhe e Travis Scott, Stormi. “Ajo është perfekte ashtu siç është”, theksoi Kylie dhe i dha vogëlushes 5-vjeçare mesazhin se gjithnjë duhet të ketë vetëbesim.

Krijuesja e “Kylie Cosmetics” nënvizoi se falë fëmijëve të saj, e do edhe më shumë veten. “Shoh tipare te vajza dhe djali im tani dhe vajza duket si unë. Shoh bukurinë time tek ajo dhe kjo më bëri që ta dua veten edhe më shumë. Bukuria, për mua është gjtihnjë në ndryshim”.

Pra, ndryshe nga ç’mendohet, Kylie është super e sigurt dhe me shumë gjasa, edhe Stormi do t’i ngjajë mamit, sepse siç ka thënë edhe vetë Kylie: “Stormii, you look like mommy baby”. 

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook