Lidhu me ne

Mix

Vila e përdorur në filmin e James Bond, në shitje për 75 milionë £

E projektuar nga arkitekti historik anglez, Lancelot Brown dhe e ndërtuar midis viteve 1688 dhe 1701, shtëpia e cila gjatë viteve ka pritur skena të shumta nga filmi kult i viteve 1960, “James Bond”, tani është në shitje për 75 milionë paund. Prona më e shtrenjtë jashtë Londrës u hodh në treg nga ish-manjati multi-milioner i kozmetikës, Mike Jatania. Siç raportohet nga “Rightmove”, portali më i madh në internet i pronave në Mbretërinë e Bashkuar, “rezidenca është restauruar plotësisht dhe, përveç blerjes së një prej pallateve mbretërore të pasurisë së kurorës, nuk ka asgjë të kësaj përmasash kaq afër Londrës qendrore”.

Në fakt, i vendosur vetëm 30 minuta nga qendra e Londrës, brenda fshatit Buckinghamshire, Denham Place (ky është emri i pronës), është në gjendje t’i ofrojë blerësit të saj të ardhshëm bukurinë e mbi 2600 metra katror hapësirë ​​të stolisur me afreske të çmuara, mermere dhe llambadarë, në gjysmë të rrugës midis stilit barok dhe stilit Haussmannian, në të cilin përfundimet origjinale gjejnë jetë të re falë orendive më bashkëkohore të dizajnit. Shtëpia ka gjithashtu 12 dhoma gjumi, 14 banja, 12 dhoma pritjeje, kuzhina private dhe hotelierike, si dhe një kopsht të madh.

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix11 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix11 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix11 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix11 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook