Lidhu me ne

Mix

Al Pacino: Nuk jam xheloz që Marlon Brando fitoi Oscars për ‘Godfather’

Al Pacino nuk mban mëri ndaj aktorit të “The Godfather”, Marlon Brando, i cili shënoi çmimin Oscar për aktorin më të mirë, pavarësisht se kishte më shumë rreshta se ai në dramën e vitit 1972.

Pacino u pyet nëse ishte i zemëruar për çmimin e Akademisë së Brandos, 50 vjet më vonë. Ai  mori një titull si aktori më i mirë dytësor në ceremoninë e vitit 1973. “Si del një histori e tillë? Nuk u mërzita, po tallesh me mua?” vuri në dukje Pacino, përmes Hollywood Reporter. “Le ta pastrojmë ajrin në. Unë kisha dëgjuar për këtë , “tha aktori, i cili luajti Michael, djalin e bosit të mafias Vito Corleone (Brando).

Ikona “Serpico” foli më tej për filmin e nderuar të Francis Ford Coppola-s, duke mos u pajtuar me legjionet e fansave që kanë thënë se vazhdimi i tij i vitit 1974, “The Godfather Part II”, është më i mirë se paraardhësi i tij. Filmi i dytë në trilogjinë e familjes mafioze, me Robert De Niro si versioni më i ri i patriarkut Corleone, konsiderohet nga historianët e filmit si superior ndaj filmit të parë.

Tha Pacino, “Unë me të vërtetë mendoj se është më shumë – si do ta quanit – artistike apo diçka, nuk e di. Nuk dua ta zvogëloj dhe të jem tepër modest sepse luaj në të me Bob de Niro, por në të njëjtën kohë, është një film ndryshe.” Duke shtuar se është ende një “film i mrekullueshëm”, Pacino mendon se filmi parë “është më argëtues”.

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook