Lidhu me ne

Mix

Cilat janë 2 shenjat më pesimiste të Horoskopit

No matter whether the glass is half full or half empty, what matters is  continuing to fill it

Janë disa shenja të Horoskopit që kanë lindur në optimizëm dhe e shohin pozitivisht gjithçka rreth tyre. Çdo ngjarje në jetën e tyre e trajtojnë në mënyrë pozitive, ndërsa besojnë se gjithçka ndodh për një arsye. Përveç kësaj, ata nuk ankohen shpesh dhe edhe nëse diçka vërtet e keqe u ndodh, ata i japin më shumë peshë gjetjes së një mënyre për ta kapërcyer atë, në vend që të harxhojnë kohë dhe energji duke u ankuar.

Nga ana tjetër, disa shenja të tjera kanë lindur fjalë për fjalë në pesimizëm. Ata ankohen vazhdimisht, shqetësohen për gjithçka dhe gjykojnë çdo situatë negativisht. Ata refuzojnë të shohin qartë realitetin ose t’i japin një përqindje qoftë edhe të vogël dhe optimiste skenarit të mirë dhe vazhdimisht bëjnë skenarë negativë paraprakisht. Sigurisht kjo është diçka më e thellë që është një aspekt i karakterit të tyre dhe kështu ka nevojë për menaxhim të veçantë si nga ata vetë ashtu edhe nga mjedisi i tyre.

Lexoni nëse i përkisni njërës prej këtyre shenjave të lindura pesimiste:

VIRGJËRESHA

Virgjëreshat janë shenja mjaft me këmbë në tokë, megjithatë shpesh shohin gjithçka me pesimizëm. Ata nuk pranojnë kurrë që një monedhë ka dy anë, nuk mund të pranojnë që është e padrejtë të paragjykohet një situatë dhe janë në ankth nga frika e disa ngjarjeve që mund të pasojnë. Përveç kësaj, ata ankohen vazhdimisht për këto çështje në mjedisin e tyre, me rezultat që shpesh krijohet lodhje intensive dhe disa situata arrijnë ekstreme.

PESHQIT

Peshqit janë shenja veçanërisht emocionale dhe fajtorë që në shumicën e rasteve kjo bashkëjeton me pesimizmin. Në veçanti, ata e kanë shumë të vështirë t’i shohin gjërat nga ana e tyre pozitive dhe në vend të kësaj e mbushin mendjen me mendime të këqija dhe refuzojnë të mendojnë për ndonjë skenar të mirë. Megjithatë, kjo është diçka që ata e bëjnë pa dashje, pasi kështu është mësuar të funksionojë mendja e tyre.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook