Lidhu me ne

Mix

Kim Kardashian nuk paguan Twitter, Elon Musk i heq shenjën e personazhit publik edhe vipave të tjerë

Kim Kardashian nuk paguan Twitter, Musk i heq shenjën e personazhit publik  edhe vipave të tjerë – Abc News

Për të pasur një llogari të verifikuar në Twitter duhet të paguash 8 dollarë në muaj, kjo është politika më e re që po zbatohet nga rrjeti social.

Pikërisht për këtë vendim llogaria e Kim Kardashian ditën e sotme ishte pa shenjën ngjyrë blu të identifikimit , një shenjë e cila synon të tregojë llogaritë reale të personazheve të famshëm në rrjetet sociale.

Nuk dihet nëse Kim nuk ka paguar 8 dollarë apo thjesht nuk e ka vënë re por ajo nuk është e vetmja që humbi statusin e verifikimit në rrjetin social Twittee.

Beyonce, Bill Gates dhe ish- presidenti Donald Trump janë ndër personazhet e tjerë të cilët kanë tani më llogaritë e tyre të pa identifikueshme nga shenja blu që tregon një profil të verifikuar.

Ky vendim i marrë nga Elon Musk ka shkaktuar trazira të mëdha në rrjet pasi njeriu i dytë më i pasur i botës shkroi në një status se është ai personalisht po paguan për të mbajtur disa llogari të verifikuara Brenda rrjetit social .

Kjo lëvizje e Twitter për të detyruar personat që kanë një profil në këtë rrjet social të paguajnë 8 dollarë në muaj në mënyrë që llogaria e tyre të jetë e verikuar pritet që të krijojë edhe paqartësi mbi profilet reale.

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix3 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix11 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix11 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix11 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar11 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar11 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix11 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore11 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix11 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook