Lidhu me ne

Mix

Nëse doni të kurseni para, ndaloni së bëri këto gjëra


Me siguri ju ndodh shpesh që ende pa përfunduar muaji portofoli juaj është zbrazur. Epo në këto raste vlen më së miri shprehja se paratë vijnë me shpejtësinë e breshkës, e ikin me shpejtësinë e lepurit. Nëse edhe ju bëni pjesë te ky grup njerëzish, atëherë mbani shënim.

Më poshtë gjeni disa këshilla se si të kurseni para. Nëse nuk jeni nga ata njerëz që ia dalin të vënë disa kursime mënjanë në fund të muajit, të paktën mësoni se si mos t’i shpenzoni me gjëra të kota.

-Shmangni sa më shumë drekat apo darkat jashtë shtëpisë.

-Hiqni dorë nga blerja e biletave të lotarisë

-Pushimet bëhen edhe me pak para. Kurrë mos rezervoni hotelin e parë që iu del para. Bëni gjithmonë kërkime.

-Blerjet që nuk janë urgjente, bëjini përgjatë sezonit të ofertave.

-Të apasionuar pas palestrës? Kursejini ato para dhe bëni ushtrime dhe vrap në natyrë.

-Shmangni blerjet impulsive.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Radar2 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix2 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar10 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix10 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore10 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix10 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook