Lidhu me ne

Aktualitet

Gishtat e Belindit kundër korrupsionit apo gishti i Ramës kundër qytetarëve

Gishtat e Belindit kundër korrupsionit, gishti i Ramës kundër qytetarëve dhe deklaratat “indinjuese” të fundërrinave

Gishtat e Belindit kundër korrupsionit, gishti i Ramës kundërFoto ilustruese

Ish-deputeti Myslim Murrizi ka reaguar ashpër ndaj të gjithë kritikëve ndaj posterit të kandidatit të koalicionit “Bashkë Fitojmë” për Tiranën, Belind Këlliçi.

Në një postim në rrjetet sociale, Murrizi shkruan se në 10 vite pushtet Rama nuk ka lënë gjë pa u bërë shqiptarëve dhe kanë heshtur.

Ai i rendit të gjitha duke nisur nga dënimi me burg për ata që nuk paguanin energjinë apo ndërtonin pa leje, për ata që kapeshin me cigare hashash deri te gjobat gjatë periudhës së pandemisë, me bordet dhe çmimet e karburanteve.

Në fund u drejtohet me një pyetje se çfarë bënë gishtat e Belindit më shumë sesa ata të Ramës.

GISHTAT E BELINDIT KUNDER KORRUPSIONIT, GISHTI I RAMES KUNDRA QYTETAREVE DHE DEKLARATAT “ INDIJUESE” TE DISA FUNDERRINAVE

TE DASHUR  GAMOR TE RAMES DHE JU KAFSHE TE TJERA TE OBORRIT TE TIJ

PO KUR KM JUA DREJTON KETE GISHT QYTETAREVE, PSE NUK FLISNI POR RRINI SI TE DHJERE???

Ka 10 vjet qe nuk ka lene gisht, dore, krah e kembe pa ju fut aty ku nuk thuhet dhe heshtni si kerminj ju bastarde te rraces njerezore

Ju futi gishtin dhe krahun per nje fature energjie te pa paguar, per nje riparim dritareje, dere apo çatie, ju futi krahun dhe kemben duke ju prishur shtepi e lokale e nuk ju dha asnje lek shperblim, ju futi te dyja duar per nje cigare hashash dhe vete mbolli Shqiperine kudo me hashash, ju futi te gjith gishtat e dores dhe te kembes kur arrestoi mbi 35 mij Shqiptare per 2 vjet, u tall e ju futi kemben kur ju gjobiti e sekuestroi makina e bllokoi patenta ne kohen e covidit,ju ka fut çdo gjymtyre me bordet e çmimeve te karburanteve e ushqimeve, ju ka fut gishtat, duart, kembet dhe koken me tenderat dhe keni heshtur si plehra

A mund te na thoni çfare ju ka bere GISHTI I BELINDIT me shume se GISHTI, GISHTAT, DUART, KRAHU, KEMBA DHE KOKA E RAMES qe ju ka hyr kudo ne keto 10 vite??????? “, shkruan Murrizi.

MË TEPËR

Radar5 orë më herët

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen shpata e madhe

Gazetari Arjan Çani tha se hetimet e nisura ndaj Metës, Kryemadhit, Berishës apo zyrtarëve të tjerë të lartë është një...

Mix1 ditë më herët

Si të flemë më mirë në mot të nxehtë, sipas ekspertëve të gjumit

Studimet tregojnë se temperaturat e larta e bëjnë të vështirë të biesh në gjumë dhe të qëndrosh në gjumë, gjë...

Mix1 ditë më herët

Shenjat e zodiakut me të cilët Binjakët mund të krijojnë shoqëri të ngushtë

Një Binjak dhe një Binjak mund të krijojnë një miqësi që zgjat me vite, pa qenë nevoja të takohen shpesh...

Mix1 ditë më herët

Kuinoa: 5 përfitime befasuese që duhet t’i dini!

Kuinoa rrit humorin, ju ndihmon të qëndroni në formë. Kjo është arsyeja pse është më mirë të hani kuinoa më...

Mix1 ditë më herët

Si asnjëherë më parë, Bora Zemani “nxeh” rrjetin me pozat me bikini

Moderatorja Bora Zemani, foto e marre nga Instagrami i saj Moderatorja Bora Zemani është një nga personazhet më të komentuara...

Mix1 ditë më herët

Megi Pojani në Maldive/ Fotot provokuese me bikini të moderatores

Megi Pojani, foto e publikuar nga moderatorja Megi Pojani është një nga personazhet që gjithmonë tërheq vëmendjen e publikut. Ajo...

Kritike1 ditë më herët

Kecat që ulërinin si këlyshë ujqish për të shqyer Bashën, tani do poshtërohen nga ujku Berisha

Nga Artur Zheji Përfundimisht Sali Berisha dhe grupi i tij më i ngushtë, politik dhe ekonomik, janë vështirësisht të konkurrueshëm....

Kryesore1 ditë më herët

Çfarë beteje do të bëjë Basha në vijim, juridike apo elektorale?

Nga Eduard Zaloshnja Pas vendimit të Gjykatës së Apelit, që ia dha zyrtarisht Berishës vulën e PD-së, Basha i mbetur...

Mix1 ditë më herët

Miley Cyrus flet si rrallë herë për të atin: Unë i kam ngjarë atij, është narcist

Miley Cyrus tha se ajo “trashëgoi narcizmin” nga babai i saj, Billy Ray Cyrus, mes dramës së tyre familjare që...

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e quan Taylor Swift të bukur por liberale

Ish presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump është në epokën e tij të “Reputacionit”. Ish-presidenti mendon për...

Facebook