Lidhu me ne

Aktualitet

Roland Bejko: Nuk i dua votat e atyre që janë me Berishën

Roland Bejko: Nuk i dua votat e atyre që janë me Berishën

‘Nëse je me Berishën, mos më voto’. Ishte ky mesazhi i Roland Bejkos ndaj cdo demokrati të Tiranës që nuk e ka ndarë mendjen se në cilin krah të historisë qëndron.

“Nuk e dua votën e atyre që mbështesin një anti-amerikan. Dua votën e cdo demokrati që tani ka reflektuar dhe ka kuptuar se ka humbur rrugën”, tha ai.

Bejko tha se PD-së i ka ngelur tashmë pjesa e shëndoshë dhe që nuk ka mëkate nga qeverisjet e dikurshme të Berishës.

“Berishës i kanë ngelur ata që u ndëshkuan me 1 mln vota kundër. Ne kemi qenë në pozicione të larta në qeverinë e tij, por nuk kemi qenë të korruptuar dhe as nuk kemi bashkëpunuar me krimin”, shtoi më tej.

Kandidati i PD-së sulmoi edhe premtin e Belind Këllicit për transportin publik, duke thënë se autobusët falas nuk realizohen, sepse në kapitalizëm s’ka asgjë falas

MË TEPËR

Mix4 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix5 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix7 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet10 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Mix13 minuta më herët

Publikohet traileri i filmit të ri nga Disney, “Descendants: The Rise of Red” ku luan edhe Rita Ora

Filmi i quajtur “Descendants: The Rise of Red”, vendos vajzën e ‘Mbretëreshës së Zemrave’ përpara dhe në qendër dhe trailer-i...

Mix17 minuta më herët

Frutat më të mira për rënie në peshë

Frutat janë pjesë e domosdoshme e një regjimi ushqimor që të ndihmon të humbasësh kilogramët e tepërt. Por ka disa...

Mix18 minuta më herët

Si të dalloni nëse karkalecat e detit janë të freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës.https://b3507b3e3c6a41489e39c6d14c30e626.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Ato na...

Mix20 minuta më herët

Tensioni i lartë i gjakut – Cilat janë ushqimet që e rrisin më tepër

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë i...

Mix22 minuta më herët

Kur duhet pirë qumështi – Në mëngjes apo në mbrëmje?

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen...

Temporal34 minuta më herët

Ndryshimet e Partisë Demokrate dhe asaj Republikane ndër vite

Shtetet e Bashkuara kanë dy parti të mëdha: atë Demokrate dhe atë Republikane. Zëri i Amerikës i hedh një vështrim...

Facebook