Lidhu me ne

Radar

Malltezi: Veliaj do të shembë pallatet e vjetra dhe tokën do t’ia dhurojë oligarkëve

Malltezi: Veliaj do të shembë pallatet e vjetra dhe tokën do

Anëtari i Këshillit Kombëtar në Partinë Demokratike, Jamarbëll Malltezi është shprehur se Veliaj me prishjen e pallateve të vjetra kërkon që të marrë pronën e qytetarëve dhe do t’ia dhurojë oligarkëve.

I ftuar në edicionin e pasdites në Syri TV, Malltezi tha se plani i Këlliçit për oazet është shumë i rëndësishëm dhe vetëm në zonën e Restorant Durrësit me restaurimin e pallateve mund të ndërtojë dhe 5 oaze të gjelbërta.

Veliaj kërkon që të prishë pallatet e vjetra dhe tokën të ja japë disa oligarkëve që bashkëpunojnë me të. Belindi ka një plan të ri për këto pallate që vetëm me një ndërhyrje të thejshte në termoizolim dhe një ashensor të jashtëm dhe gjithçka është në rregull.

Në të gjithë botim kemi restaurime që është krejtësisht e kundërta e atyre që ndodh këtu, Këlliçi ka dhënë idenë se pallatet në restorant Durrësi me një ndërhyrje që lart përmenda rregullohet gjithçka.

Në njësinë 4 rrugës për Tufinë, Veliaj prishi një pallat kundër vendimit të specialistëve të cilët siguruan që ishte në rregull ai e prishi që të ja japë drejtorëve të tij si qoka. Plani i Këlliçit për oazet është shumë i rëndësishëm dhe vetëm në zonën e Restorant Durrësit me restaurimin e pallateve mund të ndërtojë dhe 5 oaze të gjelbërta.

Veliaj po jep 200 mijë euro për fushatë, që me këto para mund të rregullonte 5 pallate me ashensor të jashtëm në këto pallate që kanë mungesa në këtë shërbim, dhe nëse nuk do i jepte Rita Orës 2 milionë euro do të rregullonte 50 pallate.

Ajri në Tiranë është kancerogjen sipas laboratorit italian të akredituar në BE, ka dyfishuar tarifën e ujit sepse tha do të kemi ujë të pijshëm dhe të bollshëm, ujërat e zeza të Tiranës nuk janë zgjidhur edhe pse Japonia hodhi 100 milionë euro, po na mbulojnë plehrat dhe jep 30 milionë euro për njerëzit që janë në kërkim ndërkombëtar, trafiku është i tmerrshëm dhe për të gjitha këto nuk është faji as i Saliut dhe as i Këlliçit por është faji vetëm i Veliajt.”

MË TEPËR

Kioske5 orë më herët

Për Belerin e ka fajin Berisha e Meta? Po për Parlamentin me kriminelë kush e ka?

Në një intervisë për News 24, ministrja e Shtetit për Parlamentin Elisa Spiropali ka përsëritur sërish variantin e shumicës për...

Radar5 orë më herët

Çështja McGonigal/ Berisha: Mediat lëpirëse të Ramës mashtrojnë shqiptarët

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar lidhur me lidhur me pasqyrimin që kanë pasur media të ndryshme në vend për skandalin...

Mix5 orë më herët

9 ëndrrat më të zakonshme/ Psikologu shpjegon kuptimin e tyre

Për të përditshmen britanike The Independent, psikologu Ian Wallace (i cili ka interpretuar më shumë se 150 mijë ëndrra në...

Kryesore6 orë më herët

Pse SPAK duhet të merret me aferën McGonigal?

Nga ELVI FUNDO Sipas mediave në SHBA, ish-zyrtari i lartë i FBI-së, Charles McGonigal ka pranuar akuzat. Ai ka bashkëpunuar...

Mix6 orë më herët

Russell Brand iniston në pafajësinë e tij…

Russell Brand këmbëngul se është i pafajshëm pavarësisht ankesave që janë bërë kundër tij. Aktori është akuzuar nga pesë gra...

Mix6 orë më herët

A ju shëndosh rrushi? Njihuni me përfitimet shëndetësore prej tij

Rrushi është një nga frutat më të ëmbla të stinës së vjeshtës, i shijshëm dhe i pasur me veti ushqyese....

Mix6 orë më herët

Mikrobet në furçën e dhëmbëve, rreziqet që sjellin në shëndet

Shëndeti oral është një aspekt i rëndësishëm i shëndetit të njeriut. Për të ruajtur dhe mbrojtur dhëmbët, është e rëndësishme...

Mix6 orë më herët

Historia e suksesit të Anna Wintour që shkollën e braktisi kur ishte 16 vjeç

Nga një fëmijëri e privilegjuar në kopshtet Phillimore, sot një nga zonat më të shtrenjta të Londrës. Nga marrëdhënia e...

Radar16 orë më herët

Çfarë tha Bledi Mane që e acaroi kaq shumë Tik Lapajn ?!

Adriatik Lapaj e kërcënon/ Bledi Mane i përgjigjet: Ta grisa cipën e hipokrizisë Adriatik Lapaj ka kërcënuar se do të...

Radar16 orë më herët

Zëri i Amerikës: McGonigal pranon të gjitha akuzat e lidhura me Shqipërinë, kontaktet me Ramën dhe Duçkën

Mcgonigal dhe Rama Ish-zyrtari i FBI-së, Charles McGonigal pranoi të premten fajësinë se kishte fshehur faktin që kishte marrë 225,000...

Facebook