Lidhu me ne

Kioske

10 fakte që nuk i dinim para 1 viti

10 fakte që nuk i dinim para 1 viti – Nga Abi malltezi

Foto vjet tek inceneratori i Tiranes me 5 pyetjet e perditshme. Sot jane mbi 50 pyetje pa pergjigje. Asokohe nuk dinim qe:

1.Veliaj kish nisur 5 letra per ndertim inceneratori ne kundershtim me sugjerimet e IFC/JICA;

2.Agaci & Metani pergjegjes per injorimin e APP, kalimin e kontrates brenda dites, nenin “Pamundesia e nderprerjes se kontrates” dhe bonusin 8 pike per nje kompani qe nuk ekzistonte;

3.tek tubat e ventilimit te pastrueses se Alda Klosit dolen 500,000 euro;

4.Alba Thoma shkruante pasthirrma “uffffff” apo “bravo!” ne emaile;
5.“konsulenti” Zoto shkruante edhe kerkesen per bashkine/ministrine X edhe pergjigjen per ministrine Y edhe vendimin per keshillin bashkiak;

6.burri i Spiropalit i kish bere dhoro 3.5 miljon € Zotos dhe pastaj e kish edhe “Consigliere”;

7.Frida Krifca I kish bere dhoro Zotos 310,000 € nga taksapaguesit Evropiane;

8.Zoto i kthen nderin me 50 miljon leke vellait te Krifces;

9.Ahmetaj dhe Gjiknuri merrnin dhoro udhetime e hotele neper Evrope;

10.vec 1 jave pasi Alqi Bllako anulloi tenderin per heqjen e mbetjeve urbane nga porto romano se duheshin parate per termetin (dhe ku 4 kompani ishin futur ne gare) i vjen shkresa me firme direkt nga EDI RAMA qe ta beje me Prokurim te drejtperdrejte (pra te shkele ligjin) dhe ju dhane 15 miljon € kompanise Viktoria Invest pa TENDER fare, vec duke u pare me sy e dike pasur letren e paligjshme te Sulltanit.

Keto 10 pika nuk i dinim vjet. Por sot cdo njeri e di se eshte vjedhje e 430 miljon € (deri tani mbi 110 miljon), dhe se eshte orkestruar me urdher nga Rama-Agaci-Metani-Ahmetaj-Veliaj-Bllako duke perdor si seksere Mertirin e Zoton. I gjithe shteti nen kembet e tyre. Gjithe sharra monopol i mbetjeve biles edhe dherave! Policia u be e monopolit te dherave te Sharres. Nuk ka polic qe nuk e di se dherat duhej te shkonin vec ne Sharre se ishte monopol i Rames & Veliajt. Drejtesia me rregji u be bajate. Faktet jane kokeforta.

MË TEPËR

Radar35 minuta më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar41 minuta më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix48 minuta më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix52 minuta më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix53 minuta më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix56 minuta më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix1 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix1 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar2 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike2 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook