Lidhu me ne

Radar

Joe Biden do përdorë Covid-in për të manipuluar zgjedhjet – Denoncimi i Donald Trump


Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump, ka pohuar se administrata e Presidentit Joe Biden do përfitojë nga rishfaqja e Covid-19 për të rishkruar rregullat e zgjedhjeve në mënyrë që ta pengojë atë të fitojë zgjedhjet e ardhshme.

“Të çmendurit e krahut të majtë po përpiqen shumë të rikthejnë bllokimet dhe mandatet e Covid-it me gjithë frikën e tyre të papritur për variantet e reja që po vijnë”, tha Trump në një videomesazh të publikuar të enjten.

“Ata duan të rifillojnë histerinë e Covid-it, në mënyrë që të mund të justifikojnë më shumë bllokime, më shumë censurë, më shumë kuti të paligjshme, më shumë fletë votimi me postë dhe triliona dollarë pagesa për aleatët e tyre politikë që shkojnë në zgjedhjet e 2024,” vazhdoi ai, duke shtuar ‘tingëllon e njohur apo jo’.

Kërcënimi i Covid-19 u thirr nga guvernatorët demokratë dhe republikanë për të ndryshuar ligjet zgjedhore në vitin 2020. Fletët e votimit me postë u lëshuan për më shumë votues dhe u pranuan përtej afatit të zakonshëm të ditës së zgjedhjeve, aktivistët e partisë u lejuan të mbledhin fletëvotimet kutitë dhe fletëvotimet në mungesë u pranuan pa nënshkrime të dëshmitarëve. Zbatimi i këtyre ligjeve ndryshonte nga shteti në shtet.

“Çdo tirani Covid që dëshiron të na heqë lirinë, i themi dëgjoni këto fjalë: ne nuk do i respektojmë, prandaj as mos e mendoni. Ne nuk do t’i mbyllim shkollat ​​tona; ne nuk do të pranojmë bllokimet tuaja; ne nuk do t’i përmbahemi urdhrave tuaja të maskave; dhe ne nuk do të tolerojmë mandatet tuaja të vaksinave,” vazhdoi Trump në videon e së enjtes.

“Ata manipuluan zgjedhjet e 2020 dhe tani po përpiqen të bëjnë të njëjtën gjë nga e para duke manipuluar zgjedhjet më të rëndësishme në historinë e vendit tonë.”

MË TEPËR

Mix2 ditë më herët

Sabrina Carpenter thyen rekordin e Ariana Grande, kryeson listën me “Please Please Please” (VIDEO)

Këngëtarja amerikane arriti në vendin e parë në listën e kompanive Official Charts me ‘Please Please Please’, duke e shtyrë...

Mix2 ditë më herët

Flasin ekspertët: A është i dëmshëm Cocomelon?

Për krahasim, në Netflix, “Cocomelon” u shikua për aq minuta (33.27 miliardë)- sa Luca, Moana, Raya dhe Last Dragon dhe...

Mix2 ditë më herët

Çfarë ndryshon midis vivo X90 Pro dhe X80 Pro? Dallimet midis dy smartphone-ve

Vivo X90 Pro dhe X80 Pro me sa duket mund të jenë dy telefona inteligjentë shumë të ngjashëm, por dallimet...

Mix2 ditë më herët

iPhone 16: këto janë të gjitha ngjyrat e pritshme

Eventi më i pritur e Apple e vitit tani është afër. Kanë mbetur vetëm pak muaj dhe më në fund...

Mix2 ditë më herët

Pas memeve virale, Ben Affleck tregon pse del gjithmonë i mërzitur nëpër foto

JON KOPALOFF/GETTY Duket se edhe Ben është një nga ne, pra njeri me emocione! Aktori që së fundmi është bërë...

Mix2 ditë më herët

Meghan Markle kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham

Meghan Markle thuhet se kërkoi çanta falas nga Victoria Beckham përpara se të distancohej përfundimisht nga ikona e modës, siç...

Mix2 ditë më herët

“Bugatti Tourbillon”, modeli i ri i makinës lukzose që kushton miliona dollarë

Bugatti Tourbillon, foto CNN Bugatti ka zbuluar modelin e saj të ri, “Bugatti Tourbillon”. Makina do të zëvendësojë “Bugatti Chiron”...

Mix2 ditë më herët

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Më në fund, Adrola Dushi pranon lidhjen me Capital T

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie....

Mix2 ditë më herët

“Shisja rroba me mamin, më vinte turp nga shoqëria”, Adrola Dushi rrëfen jetën e saj kur ishte fëmijë

Modelja tejet e dashur nga publiku, Adrola Dushi, e ftur në një emission televiziv tregon se që e vogël e...

Mix2 ditë më herët

Cole Sprouse shpjegon pse e kishte të vështirë të punonte me Jennifer Aniston në serialin “Friends”

Cole Sprouse është një personazh që e pamë më rrallë gjatë historisë së gjatë të shfaqjes në transmetim, por kishte...

Facebook