Lidhu me ne

Radar

“Kryemafiozi vet vendos, vet vulos, vet burgos”

“Kryemafiozi vet vendos, vet vulos, vet burgos”

Ish-kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë” për bashkinë e Kuçovës, Lefter Maliqi ka komentuar ndryshimet në kabinetin qeveritar.

Gjatë një postimi në rrjetet sociale, Maliqi e cilëson si të turpshme dhe skandaloze vendosjen e emrave të ministrave për të cilët thotë se janë të panjohur dhe nuk kanë dhënë kontribut për venin tonë.

Gjithashtu Maliqi kishte edhe një thirrje të rëndësishme për opozitën të cilës i bëri thirrje që të bashkohet në mënyrë urgjente dhe t’i dalë kundër mazhorancës socialiste.

Reagimi i plotë nga Lefter Maliqi:

“Kryemafiozi vet vendos, vet vulos, vet burgos!????

Kur popullin e drejton i keqi vendin e merr dreqi!

‼️Turp! Tallje! “Kabinet i Ri Qeveritar”, me emra të panjohur! Vetëm emërimin kanë ‘Ministër’, se si punë thjesht nënpunës, ushtarë të Ramës.

⁉️Më thoni kush i njeh këta Ministra?! Po ish-Ministrat kush i njihte?!

‼️❗️Turp e skandal!!

Ç’demokraci është kjo?! Kush e pyet Partinë? Ku ka struktura? Ku ka hierarki?Çfarë dallimi ka nga diktatura?

???? Opozita ti vërë gishtin kokës, të bashkohen urgjent dhe të nisin protestat për rrezimin e kryemafiozit, që aktron e mashtron popullin, me turizem e pasuri imagjinare. Kur de facto populli është varfëruar, vendi shpopulluar në pasiguri totale. Ku sundon krimi, mafia, trafiqet oligarkia!

❗️???? Kryemafiozit’ i ka hipur vetja që qejf, krahason veten me Sulltanin, ku pret koka sa herë të dojë dhe fundi i Sulltanëve dihet…, u pritet koka e tyre ose venë në spital psikiatrik ose i helmon haka e popullit.

???????? Në këtë jetë erdhën pa gjë dhe do ikim po pa asgjë me vete, por ‘kryemafiozi’ nuk i kujtohet kjo shpreje.

O popull frikë duhet të keni vetëm Zotin, se të tjerët janë qenie njerëzore, e natyrore si ju, e siç lindin dhe vdesin.

Ju dhe vetëm ju mund të arrini t’a mposhtni këtë të keqe, që sa lind e perëndon rëndon vetëm në xhepat dhe familjet tuaja”, shkruan Maliqi.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar8 orë më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix8 orë më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix8 orë më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix8 orë më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix8 orë më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix8 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix8 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar9 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike9 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook