Lidhu me ne

Radar

“Shpesh shtrembërojnë të vërtetën, janë të këqija” – Vladimir Putin sulmon mediat amerikane


Presidenti rus Vladimir Putin ka nxitur gazetarët që të lexojnë më pak mediat amerikane.

Vërejtja erdhi gjatë një konference për shtyp në kryeqytetin e Kirgistanit, Bishkek, në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me raportet se baza ajrore ruse Kant në Kirgistan ishte braktisur për shkak të konfliktit në Ukrainë.

“Mediat amerikane thonë se të gjitha pajisjet janë në Ukrainë dhe se baza Kant është e shkretë,” pohoi një gazetar i Izvestia në konferencën për shtyp.

Ai nuk specifikoi se cilat media amerikane kishin bërë pretendime të tilla.

“Ju po i lexoni më kot mediat amerikane”, i tha Putin gazetarit që kishte bërë pyetjen. “Së pari, ato shumë shpesh e shtrembërojnë të vërtetën. Mjafton të dëgjoni ish-presidentin e Shteteve të Bashkuara. Dëgjojeni atë, ai do t’ju japë një përshkrim të mirë të nivelit të tanishëm të zhvillimit të medias amerikane,” tha presidenti, duke iu referuar me sa duket Donald Trump dhe shtoi se mediat amerikane ‘do t’ju mësojnë gjëra të këqija’.

Putin këmbënguli se baza ushtarake Kant mbetet aktive dhe vazhdon të veprojë si një ‘faktor parandalues ​​për ekstremistët e ndryshëm’.

Ai shtoi se aty ka edhe një njësi të aviacionit aktiv që përfshin avionë luftarakë dhe helikopterë. “Ata janë në Kant, në detyrë dhe shërbim luftarak,” tha Putin.

MË TEPËR

Aktualitet3 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport3 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix3 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Kryesore3 ditë më herët

Këta nuk të vrasin…

Lutfi Dervishi  Këta nuk të vrasin… Ky është argumenti që dëgjon rëndom kur flet për bëmat e qeverisë. U duhet...

Radar3 ditë më herët

Nevoja urgjente për të mbrojtur qytetarët nga shitja e hiçit

Klodian Tomorri Një njeri me NIPT hap fjalë se po merr leje për një projekt ndërtimi. Mjafton vetëm kaq dhe...

Kryesore1 javë më herët

Rama mbështet Veliajn: Edhe ai s’di gjë se çfarë bëjnë drejtorët

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me arrestimin e zyrtarëve dhe ish-zyrtarëve të Bashkisë së Tiranës nga SPAK, ku...

Mix1 javë më herët

Cila është dieta më e mirë për ju, bazuar në moshën që keni

Miti më i madh që shumica e njerëzve vazhdojnë e besojnë, është se diçka e quajtur “dieta e përsosur” ekziston!...

Radar1 javë më herët

Ola Xama: Drejtorët e Veliajt bënë tender edhe për të rregulluar kanalizimet te Kodra e Diellit ku banojnë bashkë me Veliajn

Drejtorët e arrestuar të bashkisë së Tiranës, si Redi Molla dhe Mariglen Qato, i kanë banesat e tyre, në një...

Mix1 javë më herët

Akuzat e ngritura ndaj Sean ‘Diddy’ Combs

Sean “Diddy” Combs,  po përballet me padi të shumta civile që e akuzojnë atë për trafik se*sual, abuzim se*sual dhe përdh*nim. Paditë...

Radar1 javë më herët

Pse Veliaj po sillet si fajtor

Në bashkinë e Tiranës, me të njëjtën lehtësi idiote që vendosën të vjedhin po mundohen të fshehin edhe ngjarjen. Po...

Facebook