Lidhu me ne

Mix

Të dashura dhe fëmijë të paligjshëm, jeta sekrete e Vladimir Putin

MFA Russia 🇷🇺 on Twitter: "💬 President Vladimir Putin: There is no  in-between, no intermediate state: either a country is #sovereign, or it is  a #colony, no matter what the colonies are

Jeta e Presidentit rus Vladimir Putin është e mbuluar me mister dhe zona të errëta, veçanërisht sa i përket jetës së tij private. Gjatë muajve të fundit, pas shpërthimit të luftës në Ukrainë, janë shfaqur të dhëna të ndryshme të pakonfirmuara dhe të pakonfirmueshme në lidhje me familjen e tij.

Në media përflitet për fëmijë të paligjshëm dhe të dashura të ndryshme të tij.

Familja e Putinit është e mbrojtur nga thashethemet e nivelit të ulët, por, pavarësisht kësaj mburoje, disa lajme kanë rrjedhur në publikun e gjerë.

Anëtarët e familjes janë përfitues të një sistemi kleptokratik në të cilin Putin sundon si një kumbar mafioz, me toger oligarkë që paguajnë haraç në formën e pasurisë dhe pallateve për të gjithë ata në sferën afektive të Putinit, shkruante New York Times qysh në vitin 2008.

Ajo që dihet gjerësisht është se Presidenti rus ka dy vajza legjitime, Maria dhe Katya, me ish-gruan e tij Lyumila Ocheretnaya.

Katya mbi 40 vjeç, thuhet se është vajza më e disiplinuar e Putinit. Ajo është e martuar me Kirill Shamalov, djalin e Nikolai Shamalov, një aleat i ngushtë i Presidentit rus dhe aksioneri më i madh i Bankës Rossiya.

Të dy u martuan në një nga vendpushimet e preferuara të skive të Putinit, Igora, në një ceremoni luksoze mes shesheve të patinazhit dhe lojërave me drita. Në dasmë mori pjesë edhe motra e saj Maria, e cila mbërriti nga Holanda me bashkëshortin e saj Jorrit Faassen.

Për dekada Maria jetoi në Holandë, por që nga viti 2014, kur separatistët rusë rrëzuan një aeroplan të Malaysia Airlines që u nis nga Amsterdami, ajo është bërë objekt i shumë kritikave nga fqinjët e saj dhe më gjerë.

Një flamur ukrainas me mbishkrimin Ave Maria Putin u vendos së fundmi në një ngastër toke afër Amsterdamit që Faasen e kishte blerë kohë më parë.

Megjithatë, mediat ndërkombëtare kanë përshkruar një lloj familjeje në hije, të përbërë nga të dashura fantazmë dhe fëmijë të paligjshëm. Në rrethin emocional të kreut të Kremlinit, në fakt përfshihen edhe disa gra të tjera “jozyrtare”.

Si, për shembull, Svetlana Krivonogikh, nga Shën Petersburg, e cila, siç përflitet në qarqet e thashethemeve, ka pasur lidhje me vetë Putinin.

Gruaja tani është mbretëreshë e pasurive të paluajtshme, një anëtare e bordit të Bankës Rossiya dhe një aksionere në vendpushimin e skive Igora ku u zhvendos Kathya.

Mediat shkruajnë se Elizaveta Vladimirovna Krivonogikh lindi nga lidhja e tyre.

Të dyja, nënë e bijë, kanë jetuar në një pronë luksoze në Montecarlo, larg vëmendjes së mediave.

Megjithatë, gruaja më e fundit që ka thyer zemrën e Putinit është Alina Kabaeva, ish-kampionia ruse e gjimnastikës, e cila, sipas disa thashethemeve, është edhe gruaja e liderit rus.

Alina Kabaeva thuhet se jeton në Zvicër me fëmijët dhe ka një klinikë prestigjioze në Lugano. Aq sa Kabaeva prej lidhjeve me Putin, ka përfunduar edhe në pikën e sanksioneve britanike. Kabaeva thuhet se është parë kohët e fundit në Moskë, por, si me të gjithë anëtarët e familjes së Putinit, ishte një paraqitje disa sekondash, shkruan Il Giornale.

Më pas, mbi të, ashtu si për pjesën tjetër të familjes, është ngritur një mur mbrojtës. Nuk dihet nëse këto thashetheme janë thjesht thashetheme apo përfaqësojnë të vërtetën. Kjo pasi jeta e Putinit vazhdon të jetë e mbuluar në hije.

MË TEPËR

Kryesore19 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix19 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar19 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix19 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix19 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix19 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook