Lidhu me ne

Kritike

Murrizi: Dy male kulla, për çdo hale politikan që prej 30 vitesh tallin tra*in me shqiptarët

Murrizi: Dy male kulla, për çdo hale politikan që prej 30

Deputeti i Partisë Demokratike, Myslim Murrizi  thotë se “beteja” për kullat në Tiranë përfundoi dhe askush nuk flet më për ngritjen e tyre.

Në një postim në rrjetet sociale Murrizi shkruan se Rama si “ babaxhan” miratoi dhe 12 kulla të tjera për çdo hale të kësaj politike që mos u ngopshin kurrë, dhe qetësoi “ gjakrat”.

Sipas tij tani ka kate plot dhe pothuajse fiks nga dy MALE KULLA, për çdo HALE  politikan që prej 30 vitesh tallin trapin me Shqiptarët sikur zihen me njëri-tjetrin, dhe vjedhin e ndërtojnë së bashku si hale që janë”, shkruan Murrizi në rrjetet sociale.

Postimi i plotë:

“Tani besoj qe u qetesuan te gjithe halet e politikes se Tiranes qe po ziheshin per nje pallat ne mes te Tiranes qe quhej “ mali i Tiranes”

Rama si “ babaxhan” miratoi dhe 12 kulla te tjera per çdo hale te kesaj politike qe mos u ngopshin kurre, dhe qetesoi “ gjakrat” se gati desh na u “ vrane” me njeri tjetrin per kate pallatesh

Keni pare qe ka dy dite qe nuk flet më askush dhe nuk belbezon asnje fjale per 12 male hale per te gjithe halet e kesaj politike??????

Ja pra kaq ishte halli i “ betejes” se tufes se haleve te kesaj Shqiperie plot halle

Tani ka kate plot dhe pothuajse fiks nga dy MALE KULLA, per çdo HALE  politikan qe prej 30 vitesh tallin trapin me Shqiptaret sikur zihen me njeri tjetrin, dhe vjedhin e ndertojne se bashku si hale qe jane”, shkruan Murrizi në rrjetet sociale.

MË TEPËR

Mix16 minuta më herët

Çfarë duhet të dini për turbulencat!

Nga Christine Chung-New York Times Udhëtarë të panumërt kanë përjetuar ndjesinë që shkakton ankth gjatë turbulencave në fluturime: shtrëngim sysh,...

Mix18 minuta më herët

Ja çfarë i ndodh trupit kur pimë shumë kafe!

Pavarësisht nëse jeni duke pirë një kapuçino të nxehtë rrugës për në punë ose duke shijuar një kafe latte të...

Mix19 minuta më herët

Roli i Amal Clooney në lëshimin e urdhër-arrestit për Benjamin Netanyahu!

Avokatja e të Drejtave të Njeriut Amal Clooney ishte pjesë e ekipit që bindi Gjykatën Penale Ndërkombëtare të akuzonte si...

Aktualitet22 minuta më herët

Evi Kokalari: Karrierën time e bllokoi Argita Malltezi

Nga Evi Kokalari Në nëntor të 2022, ishte takimi im i fundit me Berishën, ku i thashë që po mendoja...

Mix25 minuta më herët

Publikohet traileri i filmit të ri nga Disney, “Descendants: The Rise of Red” ku luan edhe Rita Ora

Filmi i quajtur “Descendants: The Rise of Red”, vendos vajzën e ‘Mbretëreshës së Zemrave’ përpara dhe në qendër dhe trailer-i...

Mix29 minuta më herët

Frutat më të mira për rënie në peshë

Frutat janë pjesë e domosdoshme e një regjimi ushqimor që të ndihmon të humbasësh kilogramët e tepërt. Por ka disa...

Mix31 minuta më herët

Si të dalloni nëse karkalecat e detit janë të freskët

Karkalecat janë një nga produktet më të shijshme dhe më të konsumuara të detit gjatë stinës së verës.https://b3507b3e3c6a41489e39c6d14c30e626.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-40/html/container.html Ato na...

Mix32 minuta më herët

Tensioni i lartë i gjakut – Cilat janë ushqimet që e rrisin më tepër

Tensioni i lartë i gjakut mund të jetë shkatërrimtar për zemrën, trurin dhe veshkat. Përpos kësaj, tensioni i lartë i...

Mix34 minuta më herët

Kur duhet pirë qumështi – Në mëngjes apo në mbrëmje?

Qumështi është një nga produktet më të konsumueshme të bulmetit. Megjithatë, koha e pirjes së tij është thelbësore në përthithjen...

Temporal47 minuta më herët

Ndryshimet e Partisë Demokrate dhe asaj Republikane ndër vite

Shtetet e Bashkuara kanë dy parti të mëdha: atë Demokrate dhe atë Republikane. Zëri i Amerikës i hedh një vështrim...

Facebook