Lidhu me ne

Letersi

“Jam këtu dhe jam kaluar, asnjëherë nuk jam martuar” – Spartak Ngjela si poet

“Jam këtu dhe jam kaluar, ssnjëherë nuk jam martuar”

Spartak Ngjela nuk është vetëm politikan e avokat, por së fundmi ai është shfaqur edhe si poet.

Ngjela ka bërë një poezi me titullin “Jam këtu”, që e ka publikuar në rrjetet sociale.

Poezia

Jam këtu dhe jam atje

S’jam askund se jam i ve

Jam këtu dhe jam kaluar

Asnjëherë nuk jam martuar

Jam këtu, gjithçka në vijë

Bashk’ me gruan e me fëmijë

Jam këtu dhe mendje ngritur

Kam para por s’jam i ditur

Jam këtu dhe i uritur

Dua të vjedh për t’u ngritur

Jam këtu dhe jam i pasur

Por pushtet ende s’kam hasur

Jam këtu me plot pushtet

Por, lumturia vaj medet

Jam këtu i fyer, i lënduar

Po marr kitarë për të kënduar

Jam tiran, tiran i dëndur

Por së brendshmi jam i trembur

Jam këtu, kërkoj liri

Por së brendshmi ndiej bezdi

Jam këtu, kudo kam vjedhur

Por së brendshmi jam i tredhur

Jam këtu, kudo kam vrarë

Por në mendje jam i marrë

Jam këtu krejt i rënë

Guaja sot më ka lënë

Jam këtu krejt i papunë

S’ka problem do lyp dhe unë

Jam këtu…

MË TEPËR

Mix11 orë më herët

Ja cilat ushqime kanë magnez

13 ushqime që përmbajnë nivel të lartë magnezi Personat me diabet tip 2, tension të lartë të gjakut ose sëmundje...

Mix12 orë më herët

Vokswagen nuk është më konkurrues, nisin shkurtimet

Volkswagen ka nisur shkurtimet e punonjësve, pasi nuk rezulton më konkurruese. Programi i kursimit prej 10 miliardë eurosh (10.9 miliardë...

Mix12 orë më herët

Horoskopi për nesër

Dashi: Këtë javë, vendosmëria dhe përpjekjet tuaja nuk do të kalojnë pa u vënë re, gjë që mund të përkthehet në...

Mix12 orë më herët

Makina më e mirë e 2024/ Nga BMW seria 5 tek Toyota C-HR, 7 finalistet në garën e fortë

Me shpalljen e 7 finalistëve ka nisur numërimi mbrapsht për dhënien e një prej çmimeve më të rëndësishme në sektorin...

Mix13 orë më herët

Çorba e Hasit, receta tradicionale shqiptare trashëguar ndër shekuj

Çorba e Hasit është një ndër recetat më të vjetra, të trashëguara brez pas brezi të kuzhinës shqiptare, specialitet i...

Mix3 ditë më herët

Infeksionet e veshit, faktet dhe zgjidhjet e mira natyrale

Infeksionet e veshit kanë tendencë të ndodhin më shumë në vjeshtë dhe në dimër sepse problemet shëndetit, si të ftohtit...

Mix3 ditë më herët

3 lloje të ndryshme të dhimbjeve të fytit/ Mënyra më e mirë për të trajtuar secilën prej tyre

Foto ilustruese Nëse keni një rast të dhimbjes së fytit, kjo mund të nënkuptojë se është e dhimbshme për të gëlltitur,...

Mix3 ditë më herët

Shkrimi origjinal i David Bowie për dy tekste këngësh del në ankand për 100 mijë paund

Fleta me tekstin e David Bowie që ka dalë në ankand Fleta e teksteve të shkruara me dorë të këngëtarit...

Mix3 ditë më herët

Gigi Hadid reagon sërish për Palestinën

Modelja Gigi Hadid, me prejardhje nga Palestina ka shprehur swrish mbështetjen për vendin e saj pas sulmeve nga qeveria Izraelite....

Mix4 ditë më herët

A e dini sa kushton një veshkë, mëlçia apo zemra? Ja lista e plotë me çmimet e organeve të trupit

Nuk është praktikë e pa dëgjuar transplanti i organeve. Mirëpo gjetja e organit, e aq më tepër përputhshmëria e tij...

Facebook