Lidhu me ne

Mix

Emma Stone fiton çmimin “Aktorja Më e Mirë” për filmin “Poor Things”

Emma Stone i bëri homazhe nënës së saj, teksa fitoi çmimin “Aktorja Më e Mirë” për rolin e saj në “Poor Things” në ceremoninë e 77-të “EE British Academy Awards”.

Aktorja, mori çmimin kryesor për rolin e saj si Bella Baxter në komedinë fantastiko-shkencore dhe falenderoi nënën e saj Krista që besoi në ëndrrat e saj.

“Ajo disi më bëri të besoj këtë ide të çmendur që unë mund të bëj diçka të tillë.”, deklaroi Emma.

Aktorja e  “Cruella” shtoi  se ishte ‘e mahnitur’ nga i gjithë ekipi që qëndron pas projekyi , ku ajo luan një grua që është ringjallur dhe i është vendosur truri i një foshnjeje.Stone luftoi me konkurrencën e Carey Mulligan, Vivian Oparah e Rye Lane, yllit të “Barbie” Margot Robbie, aktores “Anatomy of a Fall” Sandra Huller dhe ish fitueses së “American Idol” Fantasia Barrino, e cila ishte nominuar për rolin e saj në “The Color Purple”.

Ndërkohë, Cillian Murphy fitoi çmimin e aktorit kryesor në BAFTA.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Kryesore19 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix19 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar19 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix19 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix19 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix19 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix19 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook