Lidhu me ne

Mix

Lionel Richie zbulon ‘gabimin’ lidhur me “ We are The World”

Lionel Richie  zbuloi të premten se ai dhe disa të famshëm bënë gabimin që nuk i kërkuan Madonna-s si dhe Cyndi Lauper-it të shfaqeshin në këngën ikonë “We Are the World” gjatë një paraqitjeje në “Jimmy Kimmel Live”.

“Ju djema keni folur për Cyndi Lauper dhe Madonna,” tha Kimmel duke iu referuar dokumentarit të ri të Richie në Netflix “The Greatest Night In Pop”, i cili tregon historinë e krijimit të këngës.

“Ne e dimë që Cyndi Lauper ishte në këtë gjë,” vazhdon Kimmel. “Mos ishit përballë një dileme” kë duhet të ftojmë Cyndi Lauper apo Madonna?”

Është ndoshta një nga pyetjet më interesante në botë,” u përgjigj Richie.

“Sepse kishim vetëm gjysmë rreshti për të kënduar.” Çështja ishte se duhet të ishte dikush me një zë të identifikueshëm,” tha ai. “Dhe vendosëmn për Cyndi.”

“Por ju nuk mund t’i kishit të dyja,” pyeti Kimmel përpara se të shtonte “Ju djema keni bërë një gabim”.

Komenti i prezantuesit  e çoi në befasi gjyqtarin e “American Idol” dhe Richie u detyrua të pranonte se Kimmel kishte të drejtë.

“Ju e dini që unë do ta them këtë tani në televizionin kombëtar dhe ndërkombëtar. Ju keni të drejtë, keni të drejtë, “pranoi Richie. “Ne bëmë një gabim.”

Pavarësisht pranimit tëti, kënga – ështësi një nga këngët më të mëdha që ka ekzistuar ndonjëherë.

MË TEPËR

Kryesore18 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix18 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix18 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix18 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix18 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook