Lidhu me ne

Mix

“SAG Awards 2024”, lista e plotë e fituesve

"SAG Awards 2024", lista e plotë e fituesve

Çmimet e 30-ta të SAG Awards , çmimet vjetore të Screen Actors Guild, u zhvilluan të shtunën, më 24 shkurt, duke vlerësuar interpretimet më të mira individuale dhe të përgjithshme në film dhe televizion, të votuar nga aktorët e tjerë.

” Openheimer ” fitoi performancën e jashtëzakonshme nga një aktor në një film, çmimin më të lartë në mesin e filmave.

Lista e plotë e fituesve:

Aktori më i mirë

Cillian Murphy – Oppenheimer – FITUES

Bradley Cooper – Maestro

Colman Domingo – Rustin

Paul Giamatti – The Holdovers

Jeffrey Wright – American Fiction

Aktorja më e mirë

Lily Gladstone – Killers of the Flower Moon – FITUESE

Annette Bening – Nyad

Carey Mulligan – Maestro

Margot Robbie – Barbie

Emma Stone – Poor Things

Aktori më i mirë në rol dytësor

Robert Downey Jr. – Oppenheimer – FITUES

Sterling K. Brown – American Fiction

Willem Dafoe – Poor Things

Robert De Niro – Killers of the Flower Moon

Ryan Gosling – Barbie

Aktorja më e mirë në rol dytësor

Da’Vine Joy Randolph – The Holdovers – FITUESE

Emily Blunt – Oppenheimer

Danielle Brooks – The Color Purple

Penélope Cruz – Ferrari

Jodie Foster – Nyad

Performanca më e mirë e kastit

Oppenheimer – FITUES

American Fiction

Barbie

The Color Purple

Killers of the Flower Moon

Aktori më i mirë në një serial ose mini-serial

Steven Yeun – Beef – FITUES

Matt Bomer – Fellow Travelers

Jon Hamm – Fargo

David Oyelowo – Lawmen: Bass Reeves

Tony Shalhoub – Mr. Monk’s Last Case: A Monk Movie

Aktorja më e mirë në një serial ose mini-serial

Ali Wong – Beef – FITUESE

Uzo Aduba – Painkiller

Kathryn Hahn – Tiny Beautiful Things

Brie Larson – Lessons in Chemistry

Bel Powley – A Small Light

Aktori më i mirë – Dramë

Pedro Pascal – The Last of Us – FITUES

Brian Cox – Succession

Billy Crudup – The Morning Show

Kieran Culkin – Succession

Matthew Macfadyen – Succession

Aktorja më e mirë – Dramë

Elizabeth Debicki – The Crown – FITUESE

Jennifer Aniston – The Morning Show

Bella Ramsey – The Last of Us

Keri Russell – The Diplomat

Sarah Snook – Succession

Aktori më i mirë – Komedi

Jeremy Allen White – The Bear – FITUES

Brett Goldstein – Ted Lasso

Bill Hader – Barry

Ebon Moss-Bachrach – The Bear

Jason Sudeikis – Ted Lasso

Aktorja më e mirë – Komedi

Ayo Edebiri – The Bear – FITUESE

Alex Borstein – The Marvelous Mrs. Maisel

Rachel Brosnahan – The Marvelous Mrs. Maisel

Quinta Brunson – Abbott Elementary

Hannah Waddingham – Ted Lasso

Performanca më e mirë e kastit – Dramë

Succession – FITUES

The Crown

The Gilded Age

The Last of Us

The Morning Show

Performanca më e mirë e kastit – Komedi

The Bear – FITUES

Abbott Elementary

Barry

Only Murders in the Building

Ted Lasso.

Vazhdo leximin

MË TEPËR

Kryesore18 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix18 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix18 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix18 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix18 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook