Lidhu me ne

Mix

Tinder merr një veçori “Share My Date” për përdoruesit që të dërgojnë plane takimesh te miqtë e tyre kurioz

Tinder

Nuk është e pazakontë që njerëzit të bëjnë fotografi të profileve të takimeve dhe t’i dërgojnë ato te miqtë dhe të dashurit e tyre, për të marrë komente ose për t’i bërë të ditur se me kë do të takohen në fundjavë. Tani, përdoruesit e Tinder janë në gjendje të ndajnë planet e tyre të takimeve direkt nga aplikacioni, falë një veçorie të re të quajtur “Share My Date”.

Tinder ka njoftuar të hënën se përdoruesit tanimë do të jenë në gjendje të dërgojnë një lidhje që përfshin detaje rreth takimit të ardhshëm, duke përfshirë emrin e personit, vendndodhjen e takimit, datën dhe orën. Ekziston gjithashtu një opsion për të shtypur një shënim në fund. Lidhjet mund të dërgohen deri në 30 ditë përpara ditës së datës dhe janë të redaktueshme, në mënyrë që përdoruesit të mund të përditësojnë detajet sa herë të duan.

Lidhjet “Share My Date” janë të dukshme për çdo marrës, duke përfshirë jo përdoruesit e Tinder. Miqtë me një llogari Tinder mund të shikojnë profilin e plotë të përputhjes, por ata nuk mund të ndërveprojnë me të, duke përfshirë mesazhet. Jo-përdoruesit shohin një version të kufizuar të profilit në shfletuesin e tyre, duke qenë në gjendje të shohin vetëm fotot, emrin dhe moshën.

Ashtu si funksioni “Matchmaker”  i Tinder, i cili lejon miqtë e përdoruesve të sugjerojnë takime të mundshme, lidhja “Share My Date” mbaron pas një periudhe të caktuar. Kjo është për të dekurajuar njerëzit që të shpërndajnë në mediat sociale. Funksioni i ri u frymëzua nga të dhënat e përdoruesve të Tinder, ku 51% e beqarëve nën 30 vjeç u bëjnë të ditur miqve të tyre detajet e takimeve paraprakisht.

“Në Tinder, ne vazhdojmë të lëshojmë veçori të reja që synojnë të krijojnë një përvojë argëtuese, të sigurt dhe të respektueshme për të gjithë. Diskutimi i planeve me miqtë dhe familjen është një ritual takimesh. “Share My Date” e riorganizon këtë shkëmbim informacioni bazë, në mënyrë që beqarët të mund të kalojnë drejt e në pjesën emocionuese, nga të kuptuarit se çfarë të veshin deri tek përgatitja e temave të bisedës.”

Në muajt e ardhshëm, funksioni i ri do të shfaqet në të gjithë SHBA, MB, Australi, Kanada, Francë, Spanjë, Itali, Holandë, Indi, Gjermani, Irlandë, Japoni, Brazil, Singapor, Zvicër, Meksikë, Kore, Vietnam dhe Tajlandë. Lançimi i “Share My Date” vjen në një kohë kur aplikacionet e takimeve po përjetojnë një rritje të ngadaltë.

techcrunch.com

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook