Lidhu me ne

Mix

Trajneri i Taylor Swift zbulon sekretin e saj si të ushtroheni si profesionist

Kur vjen puna te palestra, Taylor Swift është bishë e vërtetë.

Në të vërtetë, trajneri i saj personal, Kirk Myers beson se ‘me siguri, disa njerëz po të ushtrohen si ajo, do të bëhen për vdekje’.

Sipas tij, Taylor ushtrohet gjashtë ditë në javë, nganjëherë dy orë në ditë, gjatë pushimit.

‘Taylor është personi më elastik që kam takuar ndonjëherë, – tha ai. – Është frymëzuese ta shohësh se si kalon pengesat dhe bëhet më e mirë dhe më e fortë në fund. Kjo përkthehet edhe gjatë stërvitjes së saj.’

Themeluesi i palestrës ‘The Dogpound’ vazhdoi: ‘Kur i jap një ushtrim të vështirë, jo vetëm që është në gjendje ta përfundojë, por kërkon ushtrimin tjetër. Kjo përfundimisht e bën më të fortë, më të mirë dhe më të shpejtë.’

Ndërsa për ditët kur ajo është në lëvizje, Kirk tha se ajo stërvitet dy herë në javë e përqendruar në ‘ushtrime force e kondicionimi’.

‘Taylor trajnohet gjatë gjithë turneut, – tha ai. – Është më shumë për mirëmbajtje’.

Plus, koncerti 3 orë është një maratonë në vetvete, kjo ndikon gjithashtu në stërvitjen e saj javore.

‘Nëse e keni parë shfaqjen, e dini se sa intensiv është fizikisht’, – shpjegoi ai.

Por ushtrimet janë vetëm maja e ajsbergut. Siç vuri në dukje dhe Taylor, ajo hoqi dorë nga pijet në mënyrë që të përgatitej për turneun dhe të thyente rekord.

Ajo tha se, pavarësisht se ishte e sëmurë, e lënduar, e stresuar, ajo e sheh si pjesë të identitet të saj të dhurojë shfaqje për fansat e  saj. Ajo përmendi se, për sa kohë nuk ndodh ndonjë gjë e paparashikueshme, jashtë kontrollit të saj, gjithmonë do ta përmbushë detyrimin ndaj atyre që kanë blerë biletat.  

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook