Lidhu me ne

Aktualitet

Kryeministri Rama pjesë e këngës së reperit boshnjak, fraza e tij kthehet ‘hit’ në TikTok (Video)

Kryeministri Rama pjesë e këngës së reperit boshnjak, fraza

Kryeministri Edi Rama është bërë pjesë e një kënge që po bëhet virale në rrjetin social “TikTok”. Një këngëtar boshnjak, i cili në rrjetet sociale njihet me emrin “Doppelgänger” e ka përfshirë kryeministrin Rama në këngën e tij më të fundit. Rama “futet” në nisje të këngës me një batutë që përdori gjatë Forumit Strategjik, i cili u mbajt në Bled të Sllovenisë më 1 shtator 2021.

“Sorry for being so Balkanic, but this is a great thing of being European from the Balkans, because you never lose the sense of humour with your tragedy,”-tha Rama, fjali që në shqip përkthehet: Ndjesë që jam kaq ballkanik, por është e mrekullueshme të jesh evropian nga Ballkani, sepse nuk e humbisni kurrë sensin e humorit, pavarësisht tragjedive që kaloni.

Kjo shprehje është përdorur me qindra mijëra herë në rrjetin social “TikTok” nga përdores të këtij rrjeti social, teksa tregonin tradita të kulturës së tyre.

Kështu ka marrë edhe vëmendjen e këngëtarit “Doppelgänger”, i cili gjithë krijimin e tij artistik e bazon në kulturën e tij duke përdorur fjalë/veprime që vetëm një ballkanas i kupton. Megjithatë nuk dihet nëse kryeministri shqiptar ka dijeni që fraza e thënë prej tij është bërë kaq virale…edhe pse nuk e ka herën e parë që përfshihet në një video muzikore. Vetë ka marrë pjesë në këngët e grupit “West Side Family”, ‘Tirona’ dhe ‘Çohu’, të cilat i ka përdorur gjatë fushatave elektorale, përkatësisht kur garonte për kryebashkiak i Tiranës dhe kryeministër i vendit. Por, po ashtu, është përdorur si personazh edhe në shumë klipe të tjera, më e fundit është kënga e reperit nga Kosova, Buta, i cili ka një këngë të titulluar “Edi Rama”.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook