Lidhu me ne

Aktualitet

Cilat janë përfitimet e tjera që vijnë për Berishën bashkë me vulën?

Cilat janë përfitimet e tjera që vijnë për

Vula dhe sigla e Partisë Demokratike tashmë i takojnë grupit të Sali Berishës. Por përveç aspektit simbolik të kësaj fitoreje në Gjykatën e Apelit, bashkë me vulën vijnë edhe përfitime të ndryshme, duke nisur nga financimet, favore në administratën zgjedhore e deri tek raportet me ndërkombëtarët.

Cilat janë përfitimet që vijnë bashkë me vulën?

Për sa i përket përfitimeve financiare, përveç të gjitha financimeve që mund të vijnë nga biznese apo mbështetës të ndryshëm ka dhe rreth 1 milionë euro që vjen si financimi vjetor i partive nga buxheti i shtetit dhe gjithashtu 1.3 milionë euro nga financimi i partive për fushatat zgjedhore.

Cilat janë përfitimet e tjera që vijnë për

PD-ja e Berishës do të ketë përfaqësues në KQZ dhe do te ketë komisionerë në të gjitha qendrat e votimit dhe i gjithë zinxhiri për funksionimin e zgjedhjeve do të përcaktohet nga struktura drejtuese të PD.

Cilat janë përfitimet e tjera që vijnë për

Kantidatët e PD do të kenë më shumë hapsirë televizive dhe do të jetë një kohë që do të matet si koha e partisë së dytë më të madhe në vend.

Cilat janë përfitimet e tjera që vijnë për

Marrja e vulës do të ndikojë dhe në përmirësimin e marrëdhënieve ndërkombëtare me partnerët e huaj/Euronews Albania

Cilat janë përfitimet e tjera që vijnë për

MË TEPËR

Radar15 orë më herët

“Kjo lloj dhune nuk ka vend në Amerikë”

Presidenti amerikan, Joe Biden, u kthye në Shtëpinë e Bardhë menjëherë pas lajmit për atentatin ndaj rivalit të tij, Donald...

Aktualitet15 orë më herët

Reagimi prekës i Ivanka Trump: Të dua babi sot e përgjithmonë

Pas Donald Trump Jr. djali i madh i ish-presidentit amerikan, ka reaguar edhe vajza e tij Ivanka Trump përmes një...

Radar15 orë më herët

Donald Trump shfaqet për herë të parë pas sulmit në miting

Ish-presidenti amerikan Donald Trump është shfaqur për herë të parë pas sulmit me armë në një miting në Pensilvani. Ai...

Kryesore15 orë më herët

Çfarë dimë deri tani për atentatin ndaj ish-presidentit Donald Trump

Autoritetet kanë identifikuar personin e armatosur dhe kanë ndarë detaje rreth viktimave nga të shtënat që ndodhën të shtunën pasdite...

Kryesore18 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar18 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix1 ditë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport1 ditë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix1 ditë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix1 ditë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Facebook