Lidhu me ne

Mix

Njihuni me shenjat më tekanjoze të horoskopit

Njihuni me shenjat më tekanjoze të horoskopit

Ata besojnë se të gjithë po vijnë tek ata vetëm për t’i dëmtuar. Fjalë për fjalë, shenjat e mëposhtme nuk i besojnë askujt dhe asgjëje dhe gjithmonë do të përpiqen të zbulojnë se cila është gënjeshtra, kurthi apo qëllimi i një personi që i afrohet. Nuk ka rëndësi nëse në të vërtetë kanë prova apo jo.

Për ta do të jeni gjithmonë “i dyshuar” apo armik dhe ata do ju shikojnë me dyshim. Le të shohim se për cilat shenja po flasim dhe sigurisht t’i analizojmë ato:

Të parët në listën tonë përkatëse janë Peshqit. Dhe kjo sepse ata kanë vërtet një imagjinatë kaq të madhe saqë shpesh e përdorin atë në mënyrë të gabuar. Ata frikësohen dhe krijojnë mite me mendjen e tyre. Ata mendojnë se në çdo situatë të jetës së tyre janë viktima dhe se ata që i rrethojnë synojnë t’i dëmtojnë ose t’i shfrytëzojnë. Ata shpesh operojnë me një mendje të “mjegulluar” dhe kjo në fund përfundon në dëm të tyre.

Nuk do të arrini kurrë të fitoni besimin e një Akrepi. Ai ju shikon me dyshim. Ai mendon se të gjithë rreth tij janë armiku i tij i mundshëm dhe se duan ta dëmtojnë, ta dëmtojnë ose të përfitojnë prej tij. Ai kurrë nuk lejon askënd që t’i afrohet shumë. Ai ka “mure” rreth tij dhe mbyllet pas tyre. Ai do t’ju shikojë sytë, do t’ju kontrollojë dhe do t’ju presë nga lart poshtë. Dhe sigurisht përgatituni të kaloni teste të ndryshme të cilat ai do t’ju bëjë herë pas here për t’ju kontrolluar.

Kur Bricjapi mendon se bota është kthyer kundër tyre, ata mund të bëhen shumë të poshtër, hakmarrës dhe kërcënues. Ai zakonisht sheh armiq në mjedisin e tij të punës, pasi të mos harrojmë se për Bricjapin puna dhe karriera e tij janë e gjithë jeta e tij. Dhe nëse ai ndjen se pozicioni i tij është i kërcënuar ose se dikush po e minon atë, atëherë loja do të … egërsohet rrezikshëm …

Virgjëresha nuk beson fare në altruizëm. Për shkak se ajo bën shumë përpjekje për të arritur lart ose për të arritur qëllimin e saj, ajo mendon se të gjithë të tjerët rreth saj janë të aftë për gjithçka, në mënyrë që të marrin atë që ajo ka. Ai i sheh të gjithë me gjysmë syri dhe i trajton me dyshim. Ajo kurrë nuk do të besojë se dikush do të mirën e saj vetëm sepse është një person i mirë ose ka një zemër të madhe. Ai gjithmonë mendon se ka një qëllim pas saj.

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix1 ditë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix1 ditë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix1 ditë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix1 ditë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix1 ditë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix1 ditë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix1 ditë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix1 ditë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix1 ditë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook