Lidhu me ne

Mix

Diddy humbet diplomën pas publikimit të videos së dhunës

Diddy vazhdon të përballet me pasojat e videos që tregon atë duke sulmuar ish të dashurën e tij Cassie Ventura.

Së dundmi  Universiteti Howard ka marrë një vendim të rëndësishëm, në një deklaratë thuhej se:“Bordi i Administratorëve të Universitetit Howard votoi njëzëri sot për të pranuar kthimin nga Sean Combs të gradës së nderit të dhënë atij në vitin 2014.”

Vendimi më tej thotë: Ky pranim revokon të gjitha nderimet dhe privilegjet që lidhen me diplomën. Prandaj, Bordi ka urdhëruar që emri i tij të hiqet nga të gjitha dokumentet që listojnë përfituesit e gradës së nderit të Universitetit Howard.

Universiteti Howard zbuloi se arsyeja pas këtij vendimi është video e Diddy-t e vitit 2016.

“Sjellja e Combs, e filmuar në një video të publikuar së fundmi, është kaq e papajtueshme me vlerat dhe besimet thelbësore të Universitetit Howard, saqë ai nuk konsiderohet më i denjë për të mbajtur nderin më të lartë të institucionit. Universiteti është i palëkundur në kundërshtimin e tij ndaj të gjitha akteve të dhunës ndërpersonale.”

Sipas vendimit, Bordi gjithashtu do të shpërndajë programin e bursave në emër të tij dhe do të “kthejë kontributin e tij prej 1 milion dollarësh

MË TEPËR

Mix9 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix9 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix9 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix9 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix11 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix11 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix11 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix11 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix11 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook