Lidhu me ne

Mix

Konfirmohet vazhdimi i “Practical Magic”

Të hënën, Warner Bros konfirmoi një vazhdim të filmit “Practical Magic” të vitit 1998 — ku interpretojnë Sandra Bullock dhe Nicole Kidman si motrat Sally dhe Gillian Owens, të cilat duhet të luftojnë kundër një mallkimi familjar për të gjetur dashuri.

Një TikTok i shpërndarë në llogarinë zyrtare të Warner Bros i emocionoi fansat duke përfshirë skenën ikonike të filmit “Lime in the Coconut”, me tekstin që lexonte, “Unë dhe vajzat zbulojmë se Practical Magic 2 po ndodh”.

ET mund të konfirmojë se marrëveshjet janë në proces që Bullock dhe Kidman të kthehen për vazhdimin, me të dyja aktoret që pritet të prodhojnë filmin gjithashtu. Akiva Goldsman (The Dark Tower, I Am Legend) do të shkruajë skenarin.

Filmi origjinal është i bazuar në romanin e vitit 1995 me të njëjtin emër nga Alice Hoffman. Në vitet që nga publikimi i Practical Magic, autori ka botuar tre romane të tjera për familjen Owens — dhe ndau në një intervistë të vitit 2021 se producenti i filmit origjinal zotëron gjithashtu të drejtat për librat 2 dhe 3 në serinë: The Rules of Magic (2017) dhe Magic Lessons(2020).

“Ishte një kohë vërtet e gjatë dhe nuk e kisha menduar kurrë ta bëja”, tha Hoffman në të njëjtën intervistë për të shkruar një vazhdim. “Por mora një email nga lexuesit që thoshin se donin të kishin një vazhdim, se donin të dinin se çfarë ndodhi me personazhet.” Practical Magic po transmetohet tani në Max.

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix10 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook